Teknoloji

Xiaomi 6G Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor!

xiaomi 6G

Dünyanın 5G teknolojisine geçmeye hazırlandığı bugünlerde Xiaomi 6G teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı.

Dünya genelinde yalnızca sayılı ülkelerin geçtiği ve üzerinde yapılan çalışmaların hala devam ettiği 5G teknolojisi ile ilgili gelişmeler devam ederken Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’den beklenmedik bir atak geldi. Xiaomi’nin 6G bandında internet bağlantısı, uydu interneti ve benzeri yeni teknolojiler üzerinde çalıştığı açıklandı.

Teknoloji devi akıllı telefonlarında 5G sistemini genişletmeyi ve geliştirmeyi sürdürürken bir yandan da yeni sistemler üzerinde çalışmayı ihmal etmedi. Firmanın CEO’su Lei Jun basına verdiği demeçte, firmanın gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğü bazı projeleri ve planları doğruladı. Xiaomi CEO’su Jun yaptığı basın açıklamasında ayrıca şirketin koronavirüs sürecinde karşılaştığı bir takım sorundan da bahsetti.

Xiaomi 6G Teknolojisi İçin Sağlam Adımlar Atıyor!xiaomi 5G

Şirketin gelecek projelerinden bahseden Jun, Xiaomi’nin yalnızca 6G teknolojisi üzerinde değil, geliştirilmiş uydu interneti, çift yönlü internet iletişim sistemleri ve birçok gelecek teknolojisi hakkında ar-ge çalışmalarının yürütüldüğünü ifade etti. Şirketin CEO’su Jun yapılan açıklamada 6G çalışmaları ile ilgili detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Covid-19 salgının firma üzerindeki etkilerine de değinen Jun, pandemi nedeniyle tedarik zincirinin bir hayli etkilendiğini ve satışlarda ciddi oranda azalmaların yaşandığını ifade etti. Jun, firmanın 5G teknolojisine sahip modellerini arttırabilmek adına bugüne kadar 35 milyon dolar yatırım yaptıklarını ifade etti. Xiaomi’nin yıl sonuna kadar Çin’de 4G bandına sahip modellerin üretiminin sonlandırılacağını açıkladı.

Comments
To Top