Haber

Xiaomi, 2021’de Üç Katlanabilir Akıllı Telefon Birden Tanıtabilir

Xiaomi, 2021'de Üç Katlanabilir Akıllı Telefon Birden Tanıtabilir

2020 yılında Samsung, katlanabilir zeki telefon pazarının tek ciddi oyuncusu konumundaydı desek pozitif abartmış olmayız. Oysa 2021 yılında şart biraz daha öbür olacak gibi görünüyor. DisplaySearch’cilt Ross Young’a kadar Çinli zeki telefon üreticisi Xiaomi, gelecek yıl üç ayrı katlanabilir zeki telefon ile gelerek Samsung’a dişli bir muhalif olacak.

Young’a göre Xiaomi, karşımıza zeki telefon sektöründe ihtilal yaratacak bir teknoloji ile gelmeyecek. Aksine, mevcut katlanabilir akıllı telefon form faktörlerinin “daha iyi” versiyonlarıyla rekabete katılacak.

Xiaomi, katlanabilir zeki telefonunda pop-up kamera kullanacak

xiaomi katlanabilir telefon

Paylaşılan bilgilere kadar Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X benzeri dışa katlanan bir formda olacak. İkinci telefon ise Galaxy Z Fold güya içe katlanır yapıda olacak. Son Xiaomi katlanabilir telefon ise Galaxy Z Flip veya Motorola Razr benzeri bir kapaklı telefon tasarımıyla gelecek.

Samsung’un 2019 yılında ilk katlanabilir telefonunu tanıttığında yaşadığı sorunları göz önünde bulundurursak, Xiaomi’nin bir sene içinde üç katlanabilir zeki telefon pat diye tanıtma ihtimalinin ne dek yüksek olduğu tartışılır bir konu haline geliyor. bu arada; Xiaomi’nin katlanabilir zeki telefonunda herhangi bir çentik ya da ekran deliği yerine pop-up kamera tercih edeceğini, bu sayede de “hakiki bütün ekran deneyimi” sunacağını belirtelim.

Comments
To Top