Oyun

Xbox’ta oyun paylaşımı nasıl yapılır

Xbox'ta oyun paylaşımı nasıl yapılır

Xbox’ta Oyun Paylaşımı, arkadaşınızın ya da aile üyenizin hesabından dijital oyunlar oynamanıza ihtimal tanıyan basit bir işlemdir. Hatta oyunları birlikte çevrimiçi oynayabilir ve tek bir Xbox Live Gold aboneliğini paylaşabilirsiniz. İşlem kolaydır, ancak birazcık şaşırtan terminolojiye sahiptir. Bir defa kurduktan daha sonra, temelde onu unutabilir ve tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bir konut Xbox’ı kurma

Xbox oyun paylaşımının nasıl çalıştığını kavramak için anlamanız gerekir “konut Xbox” ne demek. Antre Xbox’ınız, Xbox Live profilinizin etkin bir internet bağlantısında oturum açmasını gerektirmeyen, seçtiğiniz Xbox konsoludur. Dolayısıyla, oyun paylaşımı nedeniyle, giriş Xbox’ınız hesabınızın paylaşılan sürümünü barındıran Xbox olur. Bu yüzden güvendiğiniz biri olduğundan belirli olun.

Bunun ilk adımı, paylaşılan hesabınızın avantajlarından yararlanacak olan Xbox konsoluna erişmenizi gerektirir. Bazı kişiler için bu, bir arkadaşınızın sizi Xbox konsollarında oturum açabilmeleri için hesap bilgilerinize erişmesini gerektirebilir.

Peşinde, aynı ikinci konsolda Xbox Ayarları menüsüne, Genel, Kişiselleştirme ve son olarak My Home Xbox’a gitmeniz gerekir. Aynı anda sadece bir hesap belirli bir konsolun “antre Xbox” durumunu istek edebilir, bu nedenle bu ikincil hesap için etkinleştirdiğinizde, konsolun tabi olduğu öteki hesaplar için giriş Xbox durumunu otomatik olarak devre dışı bırakır.

Aktif bir aboneliğiniz varsa Xbox Live Gold fazla oyunculu avantajlarından da yararlanacaklar.

Daha kolay terimlerle: Buradaki gaye aslında bir arkadaşınıza veya aile üyenize “konut Xbox” statünüzü vermektir. o konsolda hesaplarında oturum açabilecekleri ve size ait oyunlara veya özelliklere erişebilecekleri anlamına kazanç. Oysa bu, kaçınılmaz bir koşul yaratır ….

İZLE: Bunlar, koronavirüs kilitlenmeniz için en iyi açılış ​​dostu video oyunlarıdır

% 252fvideo yükleyicileri% 252fdistribution thumb% 252fimage% 252f94737% 252f757d17a3 fe94 4d8a a4f9 90be95e8b15c.png% 252f9307f9 https% 3a% 2f% 2fblueprint api production.s3.amazonaws

İkincil Xbox’ta oturumunuzu koruyun

Antre Xbox’ınız olarak diğer bir konsolu belirlediğinizde, oyunları indirmek ve oynamak için olasılıkla size ait olan kişisel Xbox’ta oturum açmanız gerekir.

Oysa oturum açtığınızda, bu ikincil konsoldaki herhangi bir profil her şeye de erişebilir.

Oturumu kapatırsanız ya da başka bir şekilde etkili internet bağlantınızı kaybederseniz ve bir oyuna erişmeye çalışırsanız, Xbox size, onu satın alan kişinin oturum açması gerektiğini söyleyen bir mesaj verecektir. Aksi takdirde, tüm kayıtlarınız ve Seri Devam durumları dahil her şey sorunsuz çalışmalıdır.

Oyunlarınızı sizden elde etmek için arkadaş ya da aile üyesinin hesapları, bütün bu adımları yeniden etmelerini sağlayın (istenen ev Xbox’ını atayarak) Bitirdiğinizde, hem kendi oyun kitaplığınıza hem de onların oyunlarına erişebileceksiniz.

Xbox oyun paylaşımıyla hatırlanması gerekenler

Xbox oyun paylaşımı, aileler ve arkadaşlar, fakat birkaç uyarıyı aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Ev Xbox’ınızı yılda yalnızca beş defa değiştirebilirsiniz. Bu kısıtlama büyük muhtemelen insanların sistemi kötüye kullanmamaları ve Xbox’larını mükemmel tanımadıkları kişilere vermemeleri için mevcuttur. Hem oyun içi para birimi, satın alınan oyun içi öğeler ve ön sipariş bonusları gibi hesaba özgü öğeleri paylaşamazsınız.

Hem, hesabınızı ve bir arkadaşınızın hesabını paylaşırsanız, yalnızca birinizin Xbox Live Gold ve Game Pass’e ihtiyacı var.

Maalesef bir hesaba pat diye pozitif konsol atayamazsınız.

Xbox oyun paylaşımı artık Microsoft’un keza Xbox One hem de Xbox Series X ve Xbox Series X üstünde çalışan büyük bir oyun kitaplığına sahip olması sebebiyle hoş bir özelliktir. S konsolları. Toplamda, tüm kurulum yalnızca birkaç dakika sürer ve gelecekte satın alacağınız oyunları arkadaşlarınız veya ailenizle paylaşmanın ek bonusuyla oynamaya başlayabilirsiniz.Comments
To Top