Oyun

Xbox’ta 2FA nasıl etkinleştirilir

Xbox'ta 2FA nasıl etkinleştirilir

Xbox, Microsoft hesabınızla oturum açtığınızda iki faktörlü kimlik doğrulama veya 2FA gerektirebilir. Karışık ve özgün bir şifre tatmin edici gibi görünse de, Xbox’ınızda başka bir emniyet katmanına sahip edinmek bilgece bir fikirdir. Potansiyel olarak binlerce dolarlık oyun varken insanların hesabınızı ele geçirmesini istemezsiniz. Neyse ancak, montaj süreci kolaydır.

1. Adım: Xbox 2FA’nın nasıl çalıştığını anlayın

Xbox 2FA hakkında düşünmenin en iyi yolu bir kapıda iki asma kilit düş etmektir. bunun dışında, telefonunuza veya e-posta hesabınıza gönderilen özgün bir kod gerektirir. Birisi o kapıdan içeri girmeye çalışırsa – veya bu durumda Xbox hesabınıza – bu özgün koda erişmesi gerekir. Temel olarak, şifreniz yalnızca birincil adımdır. Ama her giriş yaptığınızda bu koda ihtiyacınız olacak. Neyse ama, Xbox’ınızı güvenilir bir aygıt olarak ayarlayabilirsiniz, böylece sadece bir kere takmanız yeterlidir.

2. Adım: Microsoft web sitesinde oturum açın

Maalesef Xbox sahipleri şunları yapabilir: Konsol arayüzünden 2FA’yı etkinleştirmeyin. Bunun yerine, bunu Microsoft web sitesinde yapmanız gerekir. Telefonlarında veya bilgisayarlarında internet tarayıcısına erişimi olmayan Xbox kullanıcıları da konsoldaki Microsoft Edge uygulamasını kullanabilir. Oradan, Microsoft hesabı güvenlik sayfasını ziyaret edin ve e-posta adresiniz ve şifrenizle Xbox hesabınızda oturum açın.

Emniyet sayfasında, Gelişmiş güvenlik seçeneklerine tıklamanız gerekir. İki adımlı doğrulamaya kaydırın ve açın. Bir sonraki sayfa, 2FA’nın nasıl çalıştığı hakkında sizi bilgilendirecek ve gerisinde aşağıdaki sayfa bunun Outlook hesabınız için nasıl geçerli olduğunu açıklayacaktır. Üçüncü sayfa sizi Microsoft’un kimliğinizi doğrulaması için diğer bir seçenek eklemeye zorlayabilir. Bu, alternatif bir e-posta adresi, telefon numarası, Microsoft Authenticator uygulaması ya da ayrı bir kimlik doğrulayıcı uygulaması olabilir. Hangisini yaparsanız yapın, onu hesabınıza bağlantı kurmak için kısa bir süreçten geçmeniz istenecektir.

AYRICA GÖR: Xbox Series X incelemesi: Dev bir konsol için küçük bir adım

3. Adım: Kurtarma kodunu kaydedin

Bu adım basittir, fakat daha eksik manâlı değildir. 2FA kurulumunuz olduğunda, hesabınızı ikinci bir kimlik düzeltme biçimine kilitlediniz. Bu, herhangi bir nedenle bu ikincil kimlik doğrulama biçimini kaybederseniz, hala siz olduğunuzu doğrulamak için Microsoft’un montaj işleminin sonunda size gösterdiği koda ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Her ihtimale karşısında bu kodu tehlikesiz bir yere kaydetmelisiniz. Bu olmadan, hesabınızı geri alma işlemi fazla daha kuvvet olacaktır.

4. Adım: Xbox’ınızda oturum açın

2FA etkinleştirildiğinde, sahip olduğunuzu bilerek Xbox’ınızda oturum açabilirsiniz. şifrenizin çok ötesine ulaşan kuvvetli bir güvenlik katmanı. Süreç çoğunlukla her zamanki ile aynıdır. Xbox sizden e-posta adresinizi ve parolanızı kullanmanızı isteyecek ve arkasında ayarladığınız 2FA yöntemlerinden birinden bir kod göndermenizi isteyecektir. Xbox’ı güvenilir bir cihaz olarak da ayarlayabilirsiniz, bu da her giriş yaptığınızda bu işlemi yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Xbox 2FA ilk bakışta azıcık bıktırıcı görünebilir, ancak Birisi hesabınıza girerse sizi bekleyen felakete kıyasla hastalık. İhtiyacınız olan tek şey, yeni bir cihazda her oturum açtığınızda telefonunuzun ya da e-postanızın hazırlanmış olması. Oyunlarınızın ve bilgilerinizin güvende olduğu gerçeğini sonunda teselli edebilirsiniz.

Comments
To Top