Haber

Xbox’ın Uygun Fiyatlı Konsolu Series S’in Işın İzleme Teknolojisi Oyunda Test Edildi Video

Xbox’ın Uygun Fiyatlı Konsolu Series S'in Işın İzleme Teknolojisi Oyunda Test Edildi Video

Ubisoft, geçtiğimiz ayın sonlarında Watch Dogs serisinin yeni oyunu Watch Dogs: Legion‘ı PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlamıştı. Hem oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X / Series S konsollarına da geleceği açıklanmıştı.

Natürel harita olarak Londra’nın baz alındığı oyunun, şu anki tür ve yeni cins konsollarda sunduğu çok bariz bir fark var: ışın izleme teknolojisi. Bundan Başka bu teknolojinin oyundaki kullanımının çok güzel gösterilebildiği yerler de bulunuyor. The Verge’den Tom Warren da oyundaki ışın izleme teknolojisinin Xbox Series S’te nasıl göründüğünü bana kalırsa kendisi test etmiş.

Xbox Series S’te ışın izleme teknolojisi

Tom Warren’a kadar oyunda ışın izleme teknolojisinin en net gösterilebileceği noktalardan bir tanesi Piccadilly Circus. Haritanın bu noktasında büyük ekranlar, yansıma yapabilecek su birikintileri, neon ışıklandırılmış tabelalar bulunuyor. Yani gece vakitlerin ışın izleme teknolojisinin gayet net bir şekilde görülebileceği alanlardan bir parça başına.

The Verge yazarı, 299 dolarlık fiyat etiketine sahip Xbox Series S‘in 1080p 30 FPS’de çalışmasına rağmen oldukça iyi bir meslek çıkardığını dile getiriyor. Series S’te oyunun render’ı 4K olmasa da konsol, manzara kalitesini 1080p’den 4K’ya çıkarıyor. Warren, keza güzel sonuçlar almasında oyunu oynadığı OLED TV’nin de etkisinin olduğunu dile getiriyor.

Yazar, ışın izleme teknolojisini Xbox Series S’e ilave olarak daha yüksek özelliklere sahip Xbox Series X ve Intel Core i9-10900K işlemcili, NVIDIA GeForce RTX 3090 ekran kartlı PC’de de test ettiğini söylüyor. Warren, bu donanımlar bir uçtan bir uca en yüksek sonucun PC’de alındığını oysa Series X’in de PC’ye oldukça yakın sonuçlar verdiğini açıklama ediyor.

Comments
To Top