Haber

Xbox Series X’te 120 FPS’de Çalışan CoD: Warzone, PS5’te Yalnızca 60 FPS’de Çalışıyor

Xbox Series X'te 120 FPS'de Çalışan CoD: Warzone, PS5'te Yalnızca 60 FPS'de Çalışıyor

Call of Duty: Modern Warfare & Warzone için bu hafta dağıtılan yeni yama güncellemesiyle Infinity Ward, oyunun yeni cins Xbox Series X’teki performansını güncelledi. Oyuncuların bildirdiğine göre Call of Duty: Warzone, en son yama güncellemesinin ardındaki Xbox Series X’te 120 FPS’de çalışıyor. 120 FPS’nin yanı sıra oyunun Microsoft mağazasında HDR10 ve 4K Ultra HD’yi desteklediğinden de bahsediliyor.

Microsoft’un 120 FPS vaadini reel hayatta test eden Eurogamer, oyunun bazı maçlarda 120 FPS’ye ulaştığını doğruladı. Yapılan testler her tarafında oyunun 100 ile 120 FPS aralarında dalgalandığı belirtiliyor. öte taraftan PlayStation 5 oyuncuları ise Call of Duty: Warzone’u ne yazık ama yalnızca 60 FPS ile oynayabiliyorlar.

Call of Duty: Warzone, PlayStation 5’te 60 FPS’de çalışıyor:

CoD: Warzone

Call of Duty: Warzone’u PlayStation 5’te deneyimleme fırsatı yakalayan oyuncular, oyunun hala PlayStation 4 sürümünün çalıştırıldığını ve yalnızca 60 FPS alınabildiğini belirtiyor. Performans artışı olup olmayacağını görmek için PS5 sürümünün ayarlarını değiştiren ve çeşitli yöntemler deneyen Eurogamer ekibi ise yine de 60 FPS’nin ötesine geçemedi.

Teçhizat kısmında ayrıca Xbox Series X hem de PlayStation 5, sırasıyla 3,8 GHz ve 3,5 GHz hızlarında çalışan oldukça benzer AMD Zen 2 CPU’lara sahip. İki aygıt aralarında bir takım küçük farklılıklar bulunsa da birinin, kare hızı bakımından diğerine iki kat ayrım atması öyle de mümkün görünmüyor. Bu sebeple PlayStation tarafındaki bu sorunu yakın zamanda yayınlanacak bir yamayla çözüleceği söylenebilir.

Peki, siz Call of Duty: Warzone gibi popüler bir oyunun Xbox tarafında 120 FPS alırken, PlayStation tarafında 60 FPS ile çalışması hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top