Haber

Xbox Series X’in Oyunun Ortasında Kendiliğinden Kapandığı İddia Edildi

Xbox Series X'in Oyunun Ortasında Kendiliğinden Kapandığı İddia Edildi

Oyunseverlerin uzun süredir ilgiyle beklediği yeni cins konsollar, nihayet bu hafta içerisinde ülkemiz raflarındaki yerini alıyor. Yeni cins konsolların gelişiyle birlikte heyecan artsa da her şey o kadar de hayal ettiğimiz gibi olmayabiliyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde ABD ve öteki birkaç ülkede satışa sunulan PlayStation 5, tüketicilerle buluşur buluşmaz daha birincil günden birkaç sorun ortaya çıkarmıştı.

Nedeni tamamen bilinmez bu sorun yüzünden kullanıcılar, PlayStation 5 konsollarına oyun indiremiyorlar. görünürde Xbox tarafında da işler o kadar yolunda gitmiyor zira çoğu kullanıcı, Xbox Series X’in temas kesilme sorunlarından şikâyet etmeye başladı.

Xbox Series X, oyunun ortasında kendiliğinden kapanıyor:

Xbox Series X

Kullanıcılardan birinin aktardıklarına tarafından Xbox Series X, oyun başladıktan birkaç saniye sonra kendi kendine kapanıyor. Bir De oyunu ayrıntılarıyla her yerde yüklemek ya da konsolu fabrika ayarlarına sıfırlamak bir çözüm sunmuyor.

Xbox Series X’te aynı davranışlarla karşılaştığını iddia edenlerin sayısı çok da eksik yok. Diğer kullanıcılar da başlangıçtan itibaren oyunun ilk 20 dakikasına dek olan aralıkta konsolun kendiliğinden kapandığını öne sürüyor. Bu durumda konsolun her tarafta başlatılmadığını, yani en ince ayrıntısına kadar kapandığını ve konsolun üstünde yer alan düğmeye basarak tekrardan açmanız gerektiğini belirtelim.

Sorunun ne dek yaygın olduğu ve Xbox Series S’in bu sorundan ne değin etkilendiği demin bilinmiyor ama kaynakların, izah etme için Microsoft’a ulaştığı bildiriliyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

PlayStation 5’te de aynı bir sorun yaşanıyor:

Aynı bir sorun PlayStation 5 kullanıcılarını da rahatsız ediyor. İddialara göre yeni nesil konsollarına oyun yükleyemeyen kullanıcılar, herhangi bir oyunu indirmeyi denediklerinde “Bir şeyler zıt gitti” yazısı ve “Her Yerde deneyin” butonuyla karşılaşıyor. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için derhal yukarıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz.

Comments
To Top