Haber

Xbox Series X’in Disk Girişinden Garip Garip Sesler Geliyor Video

Xbox Series X'in Disk Girişinden Garip Garip Sesler Geliyor Video

Oyunseverlerin uzunca bir süredir heyecanla bekledikleri günler nihayet geldi. Artık oyuncular, Microsoft ile Sony’nin yeni cins oyun konsollarına yavaş yavaş ulaşmaya başladılar. Ama Xbox Series X‘in birincil gününde epeyce ilginç bir şart yaşanıyor gibi görünüyor. Çünkü oyuncular, konsollarının disk sürücülerinden acayip ilginç sesler geldiklerini bildiriyorlar. Microsoft ise şu an için bu sorunla ilgili bir düzeltme yapmadı.

Kullanıcıların farklı alanlara yönlendirilmiş platformlarda paylaştıkları videolar, Xbox Series X’te kronik bir sorun olabileceğini düşündürüyor. Çünkü konsollardan geldiği iddia edilen seslerin keza seviyesi yüksek hem de arada sırada değişik tıklamalar yapıyor. Kullanıcılar ses seviyesinin ciddi anlamda rahatsız edici olduğunu söylerken, konuyla ilgili olarak Microsoft’tan takviye istiyorlar.

İşte bir kullanıcı tarafından paylaşılan o ses

İşin acayip tarafı, yaşanan sorun yalnızca bununla da sınırlı yok. Bir Takım kullanıcılar, Xbox Series X’in disk alırken sorun yaşadığını, hatta diski almadığını söylüyorlar. Hem yukarıdaki videoda yer alan tıkırtı seslerinin, bazı Xbox Series S’lerde de mevcut olduğu bildiriliyor. Ama anlaşılan bu sorun bazı kullanıcılarda kalıcı, bazı kullanıcılarda ise geçiciymiş gibi görünüyor.

Bazı kullanıcılar sorunla ilgili yaptıkları paylaşımlarda konsolun duruş pozisyonunu değiştirdiklerini, bu sayede ses ve disk girmeme sorununun önüne geçtiklerini söylüyorlarken, bazı kullanıcılara tarafından böylesi bir usul hiçbir işe yaramıyor. İşin garip yanı ise internette paylaşılan videolarda konsolların kimi dik, kimiyse yatay pozisyondayken disk almıyor veya ses çıkarıyor.

Microsoft

hemen şimdi, Microsoft’un bu sorunu doğrulamadığını söylemiştik. Oysa şirket, bir şeyler olduğunun farkına varmış gibi görünüyor. Çünkü Xbox Support isimli Twitter hesabından yapılan devlete ait açıklamalarda, tüm ürünlerin sıkı bir kalite teminat testlerinden geçtiği ifade ediliyor. Ancak buna rağmen donanımlarla ilgili sorun yaşamış tüketicilerin, takviye için oluşturulan bir internet sitesini ziyaret edebilecekleri söyleniyor. Hem şirket, yaşanan sorunlara ilişkin olarak teknik ekiple de iletişime geçilebileceğini açıklama ediyor.

Xbox Series X’in disk okuyucu sorunları ile ilgili öteki paylaşımlar:

Comments
To Top