Haber

Xbox Series X’i Taksitle Satın Almanızı Sağlayacak ‘Xbox All Access’ Türkiye’ye Geliyor

Xbox Series X'i Taksitle Satın Almanızı Sağlayacak 'Xbox All Access' Türkiye'ye Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, yeni cins oyun konsolları Xbox Series X ile Series S’i dün itibarıyla piyasaya sürdü. Bu hamleyle birlikte hem ülkemizdeki keza de öteki ülkelerdeki oyunseverler, Microsoft’un yepyeni oyun konsoluna sahip olma imkanı yakalamış durumdalar. Oysa bazı bölgelerdeki oyuncular, bu konsola erişme konusunda azıcık daha şanslılar. Çünkü Microsoft, bir takım ülkelerdeki oyuncuların Xbox All Access doğru yeni bir Xbox satın almalarını sağlıyor.

Xbox All Access, Türkiye’de olan bir hizmet yok. Ama o kadar fazla takipçimiz, Xbox Series X ile ilgili haberlerimizde bu hizmeti Türkiye’de de istediklerini söylemişti. Gelen son bilgilere göreyse bu hizmet aslında de Türkiye’ye geliyor. Donanımhaber Genel Yayın Yönetmeni Mesut Çevik’e açıklamalarda yer alan Xbox Türkiye yöneticilerinden Halil Gökoğlu, hizmetin Türkiye’ye gelmesi için altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bilmeyenler için: Nedir bu Xbox All Access?

Xbox All Access

Microsoft’un Xbox All Access hizmeti, böylece çok oyuncunun yüzünü güldüren bir sistem. Çünkü Microsoft, bu hizmet tamamen Xbox Series X ve Xbox Series S’e taksitli olarak sahip olunmasını sağlıyor. Şöyle ama; normal koşullarda bu oyun konsollarını peşin para veya kredi kartıyla alabiliyorsunuz. Xbox All Access ise konsola Microsoft’a borçlanarak sahip olmanızı sağlıyor. Şirket sizin yerinize, farklı alanlara yönlendirilmiş finans kuruluşlarıyla anlaşıyor.

Xbox All Access’in tek avantajı, konsola taksitle sahip olmanız değil. Bu hizmet, içerisinde Game Pass Ultimate isimli abonelik paketini de sunuyor. Yani bir oyunsever, bir yana Xbox’a taksitle sahip olma imkanı yakalıyor, diğer yandan da Microsoft’un aylık olarak sunduğu bedava oyunlara erişilmesini sağlıyor. Kısacası oyunseverler için Xbox All Access, bir taşla iki kuş vurmak deyiminin en fiziki örneği.

Xbox Series X

Halil Gökoğlu, konuyla ilgili açıklamalarında ayrıntısıyla uğraşma vermiyor. Gökoğlu’na kadar Microsoft şu sıralar, Xbox All Access’i Türkiye’ye getirebilmek için kredi sağlayıcılarla görüşüp, faiz ve diğer detayları belirlemeye çalışıyor. Fakat ABD’deki Xbox All Access planlarının benzerinin Türkiye için de geçerli olabileceğini söyleyebiliriz. 

Microsoft’un ABD’deki Xbox All Access hizmeti, Xbox Series X’i 24 ay taksitli ışık halkası getiriyor. Kullanıcılar aylık olarak, 35 dolar ödeme yapıyorlar. Bu durumda oyuncuların cebinden konsol ve Game Pass Ultimate için, 2 yılda 840 dolara mülk oluyor. Konsolun ABD’deki satmak fiyatı ise 499 dolar. Bu bağlamda, Türkiye’deki tüketicilerden Game Pass Ultimate ücreti almaz ve faizi de sıfır tutmayı başarırsa, 8,299 TL karşılığındaki Xbox Series X’in 24 aylık taksitlendirilmesi durumunda, yapılacak ödemenin 345 TL civarında olacağını söyleyebiliriz. Ancak ücretsiz Game Pass Ultimate ve yüzde 0 faizin o kadar de muhtemel olmadığını şimdiden belirtelim.

Comments
To Top