Haber

Xbox Series S’in Emülatör Özelliği Sayesinde Retro Oyunlar da Oynanabilecek

Xbox Series S'in Emülatör Özelliği Sayesinde Retro Oyunlar da Oynanabilecek

Microsoft’un Xbox Series X’e bir nevi ufak kardeş olarak çıkardığı daha satın alınabilir bir fiyata sahip yeni cins konsolu Xbox Series S, kullanıcılarını yeni cins oyunlar ve yerinde fiyatına ek olarak ayrı bir özelliğiyle daha mutlu edebilir.

Modern Vintage Gamer isimli bir YouTube kanalı, bugün Xbox Series S ile ilgili yeni bir video yayınladı. YouTuber, Microsoft’un yeni tür konsolunun geliştirici moduna erişebilenlerin, konsolda emülatör çalıştırabileceğini dile getirdi. Diğer Taraftan emülatörlerle çalıştırdığı oyunları da gösterdi.

Xbox Series S’e emülatör ayarlamak olası

Xbox Series S ve Series X’te Dev Mode olarak geçen geliştirici modu, Xbox One konsolunda bulunanla aynı. Geliştirici modunu aktifleştirmek ise kullanıcıya 20 dolara mal oluyor. Xbox Series X ve Series kullanıcıları, geliştirici modunu aktifleştirdikten sonradan Retroarch’ı kurarak GameCube, Dreamcast, PSP, Nintendo Wii, PlayStation 1 ve daha birçok retro konsol oyununu oynayabilir.

Modern Vintage Gamer, bir takım oyunlarda teklemeler yaşadığını ve çeşitli ahenklilik sorunlarıyla karşılaştığını dile getirirken ahenkli olan oyunların büyük bir çoğunluğunda performansın oldukça yüksek olduğunu da ifade ediyor. YouTuber, ayrıca PlayStation 2 emülatörünün de gelecekte Retroarch’a gelebileceğini dile getiriyor.

Çağdaş Vintage Gamer; geriye dönük uyumluluğu, Quick Resume özelliği, Xbox Game Pass desteği ve 250 sterlinlik (Türkiye fiyatı: 5.299 TL) fiyatıyla Xbox Series S’in epeyce etkileyici bir konsol olduğunu açıklama etti. Series S, abisi gibi 4K çözünürlük fırsatı sunmasa da fiyatıyla oldukça seçim edilebilir bir konsol.

Comments
To Top