Haber

Xbox Series S’in 364 GB Depolama Alanı Olduğu Öne Sürüldü

Xbox Series S'in 364 GB Depolama Alanı Olduğu Öne Sürüldü

Yakın zamanda hem Microsoft ayrıca de Sony yeni konsollarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sektörün önde gelenlerinden Microsoft bu defa bir değil iki konsol ansızın piyasaya sürecek. Bu konsolların ikincisi, sadece dijitale odaklanan daha yerinde fiyatlı Xbox Series S olacak.

Artık konsolların çıkışına 1 hafta gibi kısa bir zaman kalmışken Xbox Series S hakkındaki fikirler de oldukça karmakarışık. Bazı kişiler bu konsolun yeterli özelliklere sahip olacağını söylerken bir takım kişiler de şaşırtan olabileceğini ifade ediyor.

Oyunlara 364 GB

xbox series s

Reddit kullanıcısı uspead20, sistemi bir hafta evvelden almayı başardığını söylediği bir gönderi paylaştı. Delil olarak da konsolun fotoğrafını ekledi. Kullanıcının konsol hakkındaki bir iddiası ise oldukça can sıkıcı. 

uspead20’ye tarafından Xbox Series S’in içinde bulunan 512 GB SSD diskte oyunlar ve öteki içerikler için ayrılan alan yalnızca 364 GB. Mukayese gerçekleştirmek açısından Sony’nin PlayStation 5 konsolunda 664 GB kullanılabilir depolama alanı olacak. Series S’in büyük kardeşi Xbox Series X ise 802 GB anlamsız alana sahip olacak.

Şimdilik bu iddia yalnızca bir söylentiden ibaret zira Microsoft az önce resmi bir tanımlama yapmadı. gerçi konsolun daha uygun fiyatlı olabilmesi için özelliklerinin birazcık daha düşük tutulduğu biliniyor. bu nedenle depolama alanı rakiplerinden daha az olabilir.

Call of Duty’ye ancak yeter

xbox series s

Konsolun depolama alanı hakkında ortaya çıkan bu bahis doğruysa bu konsolu seçim edenlerin bambaşka oyunlara benzer anda erişebilmek için harici depolama yatırımı yapması da gerekecek. Zira Call of Duty serileri artık bu boş alanı az kalsın tek başında dolduracak seviyeye geldi. 

Microsoft, yeni konsollarının depolama alanlarını arttırılabilir yapmayı amaçlıyor. Sonuçta birkaç yıllık bir dönem hedeflenerek geliştirilen konsolların gelecekteki büyük yapımları ve güncellemeleri de barındırabilmesi gerekiyor. Bakalım konsol piyasaya çıktığında ne kadar boş alan barındıracak.

Comments
To Top