Haber

Xbox Patronu, Mağazalarda Xbox Series X ve Series S Bulunamadığı İçin Özür Diledi

Xbox Patronu, Mağazalarda Xbox Series X ve Series S Bulunamadığı İçin Özür Diledi

Microsoft’un Xbox Series X ve Series S konsolları kullanıcılara sunuldu. görünürde konsolun satışları da oldukça iyi gidiyor. Hatta böylece ki Xbox patronu Phil Spencer, konsolların tükenmesi nedeniyle yaşanan eksikliklerden dolayı özür diledi.

GlitchCon’da konuşan Spencer, “Daha artı konsola ihtiyacımız var” dedi. Spencer, şu lahza kendisine en fazla gelen yorumun konsola ulaşmanın çok şiddet olduğu yönünde olduğunu söyledi. Spencer, iki aydır konsolun üretimini yaptıklarını ve mağazalara olabildiğince çok konsol gönderdiklerini oysa talebin çok fazla yüksek olduğunu dile getirdi.

Xbox, bu zamana kadarki en çok satışını yaptı

xbox series s, xbox series x

Xbox patronu, COVID-19 salgınının bütün dünyayı negatif etkilediğini ve 2020’nin yeni bir platforma oyun geliştirme ve yayınlama bakımından çok zorlu bir sene olduğunu söyledi. Spencer, ayrıca bu tatil döneminde oyun çıkarabilen üçüncü taraf geliştiricilerle, ekibiyle ve Sony çalışanlarıyla da gurur duyduğunu açıklama etti.

Xbox Series X ve Series S, Microsoft için bu zamana kadarki en büyük açılışını gerçekleştirdi. Gamespot’ta bulunan habere kadar Microsoft, birincil 24 saat içerisinde çok daha fazla ülkede daha önce hiç olmadığı değin çok konsol satışı yapmayı başardı. 2013 yılında çıkan Xbox One, ilk gününde 1 milyon satmak yapmıştı. Yeni cins Xbox ise halefini geride bırakmayı başardı. Oysa Xbox, konsolun bütün satış rakamlarını paylaşmadı.

Xbox Series X’in minik kardeşi biçiminde bahsedebileceğimiz Xbox Series S, ilk önce bir Xbox konsolu alan oyuncular aralarında en yüksek talep görebilen konsol oldu. Microsoft, ayrıca Xbox Series X ve Series S konsollarının %70’inde Games Pass aboneliği olduğunu da ifade etti oysa Game Pass, Microsoft’un yeni tür konsollardaki en manâlı silahlarından bir her birine olacak gibi duruyor.

Comments
To Top