Haber

Xbox 360’ta Halo Çevrimiçi Servisleri 2021 Yılında Sona Erecek

Xbox 360'ta Halo Çevrimiçi Servisleri 2021 Yılında Sona Erecek

Bütün üreticiler kendi konsolları ve platformları için yeni, özel oyunlar geliştirmek istiyor. Microsoft’un elindeki en önemli yapımlar aralarında ise başı natürel ancak Halo serisi çekiyor. Çabuk için işaret bir bildiri yapıldı.

343 Industries kadar yapılan açıklamaya göre, Microsoft’un Halo için çevrimiçi servis desteği Aralık 2021’de sona erecek. Böylece Xbox 360’da Halo oyuncuları ancak tek oyuncu modunda oynama şansı bulabilecek.

Bir konsoldan diğerine geçiş

halo xbox 360

Sahiden firmanın böyle bir karar alması fazla da şaşılacak olmadı. Bir süredir Halo serisini Xbox 360 mağazasından edinmek olası değildi, yalnızca oyunun genişleme paketleri ve indirilebilir içerikleri mağazada yer alıyordu. 18 Aralık 2021’e dek da oyun için çevrimiçi hizmetler sonlandırılacak.

Bu değişimden etkilenecek olan oyunlar aralarında Halo 3, Halo Reach, Halo 4 ve Halo: Combat Evolved Anniversary de yer alacak. Çevrimiçi hizmet desteğinin kalkmasıyla birlikte oyunlarda eşleşme, dosya paylaşımı, meydan okumalar kaybolacak. Çevrimiçi takımlarla birlikte dost listesi ve LAN bağlantısı gibi özellikler kalacak.

Bu Vesile Ile Halo serisi Xbox 360‘ta az kalsın en ince ayrıntısına kadar yerel bir hal alacak. Bir oda dolusu TV ve konsolunuz yahut oyunu arkadaşlarınızla bir arada oynamanız az daha imkansız hale gelecek. 

Microsoft yeni nesil konsola geçiyor

master chief

Xbox 360’taki bu desteğin kalkmasının sebebi ise oldukça basit. 343 bundan böyle kaynaklarını yeni konsollara dağıtmak istiyor. Xbox 360 oyuncularının Halo oyuncuları arasındaki yeri ise her geçen gün daha da azalıyor. Öyle ama artık bu destek bedensel olarak yararsız hale geliyor.

Master Chief’in maceralarına birincil meydana çıkan oyunlarla katıldıysanız, Halo: The Master Chief Collection‘a dinmek isteyebilirsiniz. Hem 2021 yılında Halo Infinite de piyasaya çıkmış olacak. Bu Nedenle eksiksiz bir Halo deneyimi yaşayabilirsiniz.

Comments
To Top