Haber

Wonder Woman 1984 ve Hamilton’un yayın akışı için en büyük üç dersi

Wonder Woman 1984 ve Hamilton’un yayın akışı için en büyük üç dersi

Wonder Woman 1984 ve Hamilton, 2020’nin en büyük iki filmiydi – en azından sızıntı söz konusu olduğunda. Son üçüncü taraf verileri, her iki sürümün de abone kalabalığını akış platformlarına (sırasıyla HBO Max ve Disney Plus) sürüklediğini gösteriyor. Araştırma firması Antenna’dan gelen yeni verilere tarafından, Wonder Woman 1984 ve Hamilton, bu sene çevrimiçi olarak piyasaya meydana çıkan öteki bütün filmlerden daha fazla ilk kayıtları gerçekleştirdi. Araştırma firması Screen Engine’den alınan veriler de aynı sonuçlar buldu.

Ama verileri tahlil etmek, her iki sürümün de başarılarının göründüğünden daha kompleks olduğunu gösteriyor. Geleneksel bir gişe çıkışının tersine, akıntı başarısı sadece filmi kaç kişinin izlediğiyle değil, sonradan kaç kişinin takılıp kaldığı ile ölçülür. Bu başarıyı değerlendirmek fazla daha zordur, oysa bu dersle birlikte, akış oyununun üç yeni kuralı zaten netleşiyor.

Gişe Rekortmeni sürümleri, kayıtların hemen alınmasını sağlıyor

Bu, birazcık açık, oysa verilerde açıklandığını görmek hoş. Wonder Woman 1984, bir filmin başlangıç haftasonu akıntı hizmetlerinde en çok tescil için pakete liderlik etti; Hamilton yüzde 71 ve Soul’un yüzde 35’i oluşturdu.

(Genel hafta sonu kayıt sayıları daha düşük olabilir çünkü insanlar zaten Disney Plus kullanıyordu.)

Akış platformlarında “en büyük” değerinin belirlenmesi karmaşıktır. Ne WarnerMedia (HBO Max’ın belli başlı şirketi) ne de Disney filmlerinin performanslarına ilişkin verileri paylaşmaz. Bu rakamlar, muhabirlerin ve analistlerin toplam abone sayılarını görmelerine ve tek bir filmin abonelik gelirini ne dek artırdığını belirlemelerine müsade verse de, bunlar en kayda değer rakamlar değiller. (Çok artı sıvı olduğu için sızıntı başarısını gişe performansına dönüştürmek de zordur, ancak Wonder Woman 1984’ün ilk vizyona girdikten sonraki haftalarda elde ettiği lokal gişe geliri olağanüstü olmaktan uzaktır.)

aboneler, ama onları tutuyorlar mı?

Gişe rekorları kıran yayınlar tekrar tekrar uzun vadeli aboneliklere yol açmaz

İnsanların kaydolmasını karşılamak bir şeydir; onları tutmak diğer bir şey. Olasılıkla, onları yetişmek da en kayda değer kısımdır. Amerika Birleşik Devletleri’ni düşünün. Hanelerin çoğunluğu bir hizmete kaydolduktan sonradan, o bölgede ölçeğe kadar büyümeye sürdürmek çok daha zordur. O bölgede büyümekten daha önemli ayla gelen şey, insanları kalmaya ikna etmektir.

Hamilton, 2020’de Disney Plus’ta tek film başına en fazla abone çekmesine karşın, bölünme oranı, film çıkmadan önce hizmete kaydolan sıradan Disney Plus abonelerinden daha yüksekti. Antenna’ya kadar Hamilton’un açılış haftasonunda Disney Plus’a kaydolan kişilerin yaklaşık dörtte biri 30 gün içinde iptal oldu. Üç ay sonradan, benzer abone grubunun yüzde 60’ından azı kaldı. Nispeten, Haziran ayında Disney Plus’a kaydolan kişilerin yaklaşık yüzde 70’i (Hamilton’ın galasından takriben dört hafta önce) üç ay sonra abone olmaya devam etti. Bu, Disney Plus’ın başının dertte olduğu anlamına gelmez – platformun Aralık ortasında takriben 90 milyon abonesi vardı – ancak tutarlılığın gerekliliğine sinyâl ediyor.

Akışın güzelliği de çözülmesi gereken bir sorundur: İnsanların kaydolması son derece kolaydır ve insanların iptal etmesi daha da kolaydır. Büyük başlıklar abone kazandırırken, bu insanların abone olmaya devam edeceği anlamına gelmez. Hamilton’ı ele alalım: İnsanlar özellikle Lin-Manuel Miranda’nın Broadway müzikalinin filme küskün versiyonuna kaydoluyorlarsa, Star Wars veya Marvel filmleri ve TV şovları için kalmakla öyle ilgilenmeyebilirler.

Bununla birlikte, Hamilton’dan önce kaydolan kişiler, Hamilton’ı başlangıçta izlemek için kaydoldukları diğer Disney mülklerinin üstüne geldiğinde izleyebilirler, oysa niçin kaydolmaları bu yok. Her iki grubu da nasıl mutlu tutacağınızı anlayışlı olmak çok önemlidir. Akışın güzelliği de çözülmesi gereken bir sorundur: Şahısların kaydolması son derece kolaydır ve şahısların iptal etmesi daha da kolaydır

Elde alıkoyma, içinde diğer neler olduğuna bağlıdır. katalog

Wonder Woman 1984 daha garip bir vaka. Wonder Woman 1984’ü izledikten sonra insanların HBO Max aboneliklerini kolayca iptal edip etmediklerini söylemek için hemen şimdi fazla erken, oysa müşterilerin satın aldığı plan türü bir takım bilgiler sağlıyor. Hamilton’ı izlemek için Disney Plus’a kaydolan şahısların yüzde 80’inden fazlası, yıllık planlar yerine aylık abonelik teklifini seçerken (Haziran ayında kaydolan ortalama Disney Plus abonelerinin yüzde 69’una kıyasla), az çok aynı sayıda müşteri kaydoldu Antenna’ya göre HBO Max’in altı aylık plan olarak aylık aboneliği için.

Durumun böyle olmasının birkaç nedeni olabilir – WarnerMedia’nın Wonder Woman 1984’ün yayınlanmasından önceki altı aylık tabaka için daha ucuz bir fiyatlandırma seçeneği sunması da dahil – ancak bu bununla birlikte WarnerMedia’nın daha geniş planına da değiniyor.

2021 filmi HBO Max’te aynı gün vizyona girecek. Her ay, HBO Max aboneleri için evde bir “sinema yayını” yayınlanacak. Bu, yeni HBO şovlarının, popüler film ve TV dizilerinin kitaplığının ve HBO Max orijinallerinin üzerinde.

WarnerMedia, aboneliği devam etmek için iyi bir neden sağladı. Aynısı, Disney Plus for Soul’un sürümüne kaydolan müşteriler için de geçerlidir. Hamilton’dan bambaşka olarak, Soul’un açılış haftasonunda Disney Plus’a kaydolan müşteriler, aylık planlar satın alanlarla eşdeğer yıllık planlar satın aldı. Bu, yöneticilerin 2021’de Disney Plus’a gelecek olan bir dizi oyunu lanse ettiği, Disney’in yayın odaklı büyük yatırımcı gününden anında daha sonra geldi. WarnerMedia’nın HBO Max duyurusu gibi, Disney insanlara aboneliklerini sürdürmeleri ve platforma dönmeleri için bir neden verdi.

WarnerMedia, aboneliği sürdürmek için iyi bir neden sundu

Akış başarısı, edinme ve elde alıkoyma aralarında stabilizatör bir eylemdir. Abonelik akışı, sürekli geliri sebebiyle medya ve misafir etme şirketleri için kıymetli bir oyundur. Bu, yalnızca müşteriler yeni başlıklar ve güzel bir kitaplık karışımından rutin olarak mutluysa olur.

Netflix, herhangi bir abonenin minimum abonelik oranına (iptal oranlarını tasvir etmek için kullanılan bir terim) sahiptir. Artan Bir Şekilde çoğalan abonelik maliyetlerini haklı içeri almamak için yeterince yeni başlık ve yeterince fiziksel bir kitaplık var.

2021, HBO Max ve Disney Plus gibi yayıncılar için kayda değer bir sene. Her şirketin kendi stratejisi vardır, oysa 2020’nin akışlı bahislerinden en büyük çıkarım, her ikisinin de paylaştığı bir şeydir: halk tekrar tekrar yeni şeyler ister. Ve her zamankinden daha fazla misafir etme yeri olduğundan, her şirketin dikkatini çekmek için uğraş etmesi gerekiyor.

.

Comments
To Top