Haber

Wonder Woman 1984, Sinemalarla Birlikte Aynı Anda HBO Max’e Gelecek

Wonder Woman 1984, Sinemalarla Birlikte Aynı Anda HBO Max'e Gelecek

2020 yılını bir uçtan bir uca etkileyen koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden bir parça başına de sinema oldu. Sinema salonlarının kapanmasının yanı sıra öyle çok film çekiminin yarıda kalması, sektörü yaklaşık olarak daha aşağı üst etti. Kesinlikle bu durumlardan etkilenen şirketlerin başında da Warner Bros geliyordu. Şirket şimdiyse, 2020 yılında yılan hikayesine dönen yeni filmi Wonder Woman 1984 için aldığı yeni bir kararı duyurdu.

Wonder Woman 1984, adi koşullarda şimdiden vizyona girmiş olacaktı. Oysa salgın sebebiyle daima ertelenen film için verilen son tarih, 25 Aralık‘tı. Warner Bros yetkilileri, filmin bu tarihte ABD’deki sinema salonlarında seyircilerle buluşacağını söylemişti. Ancak yaşanan gelişmeleri her yerde değerlendiren takım, Wonder Woman hayranlarının yüzünü güldürecek bir karara imza attı. Şirket kadar yapılan açıklamalara tarafından film, sinema salonlarıyla birlikte dijital platform üzerinden de yayına girecek.

Wonder Woman 1984, sinemalarla birlikte HBO Max üzerinden de yayınlanacak

Wonder Woman 1984

Warner Bros kadar yapılan açıklamalara göre film, açık olan tüm sinema salonlarına ilave olarak, HBO Max üzerinden de yayına girecek. Üstelik HBO Max kullanıcıları, bu filmi izleyebilmek için ekstra bir ödeme yapmayacaklar. Bunun kayda değer olduğunu açıkça belirtmemiz gerekiyor çünkü Disney’in Mulan isimli filmi, Disney Plus üzerinden yayınlandığında ekstra maliyete yol açmıştı. Wonder Woman 1984’te ise böyle bir şey yaşanmayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda yer alan WarnerMedia CEO’su Jason Kilar, tüm dünyanın mucizevi bir süreçten geçtiğini, bu yüzden de kritik kararların alınması gerektiğini açıklama etti. Bu kararı alırken, tüketicilerin beklentilerini ve mevcut koşulları değerlendirdiklerini söyleyen Kilar, bu kararla birlikte Wonder Woman hayranlarına seçim imkanı sunmuş olduklarını belirtti.

HBO Max’in olmadığı Türkiye gibi ülkelerde nasıl bir yol izlenecek?

Warner Bros - Wonder Woman

Warner Bros göre yapılan açıklamalarda, HBO Max’in hizmet vermediği ülkelerde neler yapılacağına dair bir izah etme yapılmadı. Yani Türkiye gibi ülkelerdeki Wonder Woman hayranlarının, filmin sinemalara gelmesini beklemeleri gerekecek. Fakat koronavirüsle çaba zarfında ülkemizde alınan son kararlar, sinema salonlarının yıl sonuna kadar kapatılmasına yol açtı. Hal böyle olunca da Türkiye’deki Wonder Woman hayranları, bu filmi bir vakit daha bekleyecekler gibi görünüyor.

Wonder Woman 1984, Wonder Woman’ın 80’li yıllardaki maceralarına odaklanacak. Max Lord ve Cheetah isimli iki düşmanın karşısına çıkacak olan Wonder Woman, aksiyon batmış anlara sahne olacak. Patty Jenkins tarafından yönetilen filmin başrolünde ise Gal Gadot yer alıyor.

Comments
To Top