Haber

Windows 7 hala en az 100 milyon bilgisayarda çalışıyor

Windows 7 hala en az 100 milyon bilgisayarda çalışıyor

Microsoft’un işletim sistemi desteğini bir yıl önce sonlandırmasına rağmen, Windows 7 en az 100 milyon makinede çalışıyor gibi görünüyor. ZDNet, dağıtılmış çözümleme raporlarında hala Windows 7 çalıştıran bilgisayarların oranını çözümleme ediyor. Her veri kaynağı, Windows 7’yi ayrı pazar payı yüzdelerinde belirlerken, birçok birey işletim sisteminin hala bilgisayarların takriben yüzde 20’sini oluşturduğunu kabul ediyor.

Microsoft yıllardır 1.5 milyar Windows kullanıcısı olduğunu söyledi. dünya çapında çoklu versiyonlar. Çözümleme şirketleri kadar kullanılan bambaşka yöntemler sebebiyle tam bir Windows 7 kullanıcısı olmak zordur, oysa bu asgari 100 milyondur. Microsoft’un 1,5 milyar Windows kullanıcısı tahminini sadece bir milyara düşürürseniz (1 milyar etkin Windows 10 kullanıcısı vardır), o vakit Windows 7 hala büyük miktarda bilgisayarda demektir. Fiilen, dünya çapında 200 milyondan artı cihaz göre hâlâ kullanılıyor olabilir.

Windows 7’nin nihayet, özellikle birçoğunun uzakta alıştırma ve evde eğitim için PC’lere yöneldiği bir yıldan sonradan değil oluyor. Microsoft, pandemi sebebiyle bilgisayar başvurusunda ve kullanımında bir artma bildirdi. Muhtemelen bu bilgisayar kullanımının bir kısmı, sık kullanmadıkları eski PC’lerin ve dizüstü bilgisayarların tozunu alan hanelerden de gelmiş olabilir ve bu cihazlardan bazıları hala Windows 7 çalıştırıyor olabilir.

Salgının ortaya çıktığı açık geçen sene PC pazarını da etkiledi. Hâlâ Gartner ve IDC’nin bilgisayar tahminlerini bekliyoruz, oysa bir takım analistler yalnızca 2020’de takriben 300 milyon bilgisayarın sevk edildiğini görebileceğimize inanıyor. Bu, PC’lerin 2019’da 2011’den bu yana ilk yılını gördükten sonra, bilgisayar pazarı için kayda değer bir değiştirme olurdu. Bu artış, Windows 7 desteğinin sona ermesiyle arttı ve birçok tahlilci, pazarın baştan sona daha da büyümesini beklemiyordu. 2020.

Comments
To Top