Haber

Windows 10’un görev çubuğu yeni hava durumu ve haber widget’ıyla büyük bir güncelleme alıyor

Windows 10’un görev çubuğu yeni hava durumu ve haber widget'ıyla büyük bir güncelleme alıyor

Microsoft, bir haberler ve hava durumu widget’ının eklenmesiyle yakında Windows 10 atama çubuğunda büyük bir değişim yapacak. Yeni özellik bugün testçilerin kullanımına sunulmuştur ve Windows 10 kullanıcılarının doğrudan tayin çubuğundan haber, hisse senedi ve hava durumu bilgilerine erişmesine ihtimal tanır. Başlat menüsünü açmanıza, üçüncü taraf bir tatbik yüklemenize veya çevrimiçi olarak kontrol etmenize gerek kalmadan hava durumuna çarçabuk göz atabileceksiniz.

Ödev çubuğu özelliği, en son spor haberleri, manşetler ve hava durumu bilgileriyle kişiselleştirilebilir. Microsoft, 4.500’den artı kaynaktan gelen haberleri ve içeriği ortaya içeri almamak için Microsoft News ağını kullanıyor. Şirket, son aylarda bunu suni zeka yoluyla küratörlüğünü yapıyor ve bu özel özellik, feed’deki haberleri kapattığınızda ya da beğendiğinizde hangi haberlerin sizinle ilgili olduğunu da öğrenecek.

Yeni tayin çubuğu widget’ı, hava durumu ve haber bilgilerini içerir. GIF: Microsoft

Microsoft, bu yeni özelliği Windows Insider’ları ile bugün Windows 10’un geliştirme kanalında test etmeye başlıyor ve büyük muhtemelen bu yılın sonlarında bütün kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Başlangıçta sadece ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Hindistan’daki test kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Bu yeni tahsis çubuğu özelliği hem Microsoft’un Chromium tabanlı Edge’inin bir bilgisayara yüklenmesini gerektirecek. Bu, nitelik içinde tıkladığınız herhangi bir bağlantının sizi onu okumaya zorlayacağı ve Microsoft’un varsayılan olarak içeriği okuma görünümünde sunduğu anlamına kazanç.

Elbette bu yeni devir çubuğu özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz ve Microsoft bunun reklamsız bir tecrübe olacağını söylüyor. Microsoft’un birkaç yıl önce Windows 10’a yerleştirdiği Birey Çubuğundan daha elverişli görünüyor. Kişi Çubuğu, kişilere erişmenin hızlı bir yolu olarak işlev görür, ama yalnızca Mail ve Skype gibi uygulamaları destekler ve büyük üçüncü taraf mesajlaşma hizmetlerini desteklemez.

Comments
To Top