Haber

Windows 10’daki ‘0xc004f074’ Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10'daki '0xc004f074' Hatası Nasıl Çözülür?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda yaşanan sorunlar açıklanmış bir kod numarası ile dikkat verirler. 0xc004f074 hatası da bunlardan bir adam başına. genelde Windows 10 işletim sistemini öncelikle yükledikten daha sonra veya Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınıza güncelleme yaptıktan sonradan 0xc004f074 hatası karşınıza çıkabilir. Bu, Window 10 etkinleştirme kusur kodudur.

0xc004f074 kodu ile birlikte “Yazılım lisans hizmeti bilgisayarın etkinleştirilemediğini raporladı” uyarısını da görmeniz mümkün. Windows etkinleştirme hataları karşınıza çıktığı zaman bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz oysa sorunun çözülmediği durumlarda sonradan farklı sorunlar ortaya çıkabilir. 0xc004f074 hatası çözümü için zahmetsizce uygulayabileceğiniz birkaç esas yöntem var.

0xc004f074 hatası nasıl çözülür?

Yöntem #1: slmgr.vbs komutu ile sorunu çözün Yöntem #2: Slui 3 komutu ile sorunu çözün Yöntem #3: SFC taramasını çalıştırarak sorunu çözün Yöntem #4: Güncelleme ve Etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırın Yöntem #5: Restoro PC Repair Tool programı ile sorunu çözün Usul #6: Microsoft Yardım ekibi ile iletişime geçin

Usul #1: slmgr.vbs komutu ile sorunu çözün:

Adım #1: Windows arama çubuğuna cmd yazın ve aratın. Adım #2: Komut İstemi ekranını idareci olarak çalıştırın. Adım #3: Ekrana slmgr.vbs –ipk komutunu ve Windows ürün anahtarınızı yazarak Enter’a basın. Windows ürün anahtarınızı bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz. Adım #4: Peşinde slmgr.vbs –ato komutunu yazın ve Enter’a basın. Adım #5: İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Adım #6: Bilgisayarı her tarafta başlatın. Adım #7: 0xc004f074 hatasının devam edip etmediğini yoklama edin. Adım #8: İşlem hazır.

komut istemi ekranı

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlardaki pek fazla sorun gibi 0xc004f074 hatasını da Komut İstemi ekranı üzerinden çözebilirsiniz. Bu usul ile sistem ve Windows arasında yaşanan etkinleştirme sorununu ortadan kaldırarak, hatanın bir daha ortaya çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Windows mahsul anahtarınızı yazarken eksiksiz yazdığınızdan belirli olmalısınız.

Yöntem #2: Slui 3 komutu ile sorunu çözün:

Adım #1: Windows tuşu + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır ekranını açın. Adım #2: Çalıştır ekranına Slui 3 yazın ve Hazır butonuna tıklayın. Adım #3: Windows Activation açılım ekranını onaylayın. Adım #4: Çıkan ekrana Windows mahsul anahtarınızı yazın. Adım #5: Sonraki butonuna tıklayın. Adım #6: Adımları takip edin ve Etkinleştir butonuna tıklayın. Adım #7: İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Adım #8: Bilgisayarı yeniden başlatın. Adım #9: 0xc004f074 hatasının devam edip etmediğini denetim edin. Adım #10: İşlem tamamlanmış.

windows ürün anahtarı

0xc004f074 hatası, Windows etkinleştirme sorununu ifade ettiği için bu yöntemi kullanarak etkinleştirme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. 0xc004f074 hatasının nedeni genellikle sistemin bir şekilde Windows ürün anahtarınızı kabul etmiyor oluşudur. bu nedenle anlatılan yöntemler, sisteme mahsul anahtarını tanıtma işlemleridir.

Yöntem #3: SFC taramasını çalıştırarak sorunu çözün:

Adım #1: Windows arama çubuğuna cmd yazın ve aratın. Adım #2: Komut İstemi ekranını idareci olarak çalıştırın. Adım #3: Ekrana sfc /scannow yazın ve Enter’a basın. Adım #4: SFC taraması değişen bir süre sonunda tamamlanacak.  Adım #5: Bilgisayarı baştan başlatın. Adım #6: 0xc004f074 hatasının devam edip etmediğini kontrol edin. Adım #7: İşlem işlenmiş.

sfc scan

Komut İstemi ekranı üzerinden çalıştırabileceğiniz SFC taraması çoğunlukla 0xc004f074 hatasına neden olan etkinleştirme sorunlarını ve işletim sisteminin yaşadığı küçük sorunları tarayarak çözer veya çözüm yöntemi sunar. Bilgisayarınızın durumuna kadar SFC tarama işleminin süresi de uzun veya kısa olabilir. İşlemi durdurmadan beklemelisiniz.

Usul #4: Güncelleme ve Etkinleştirme sorun gidericisini çalıştırın:

Adım #1: Windows menüsünü açın. Adım #2: Ayarlar butonuna tıklayarak Ayarlar sayfanızı açın. Adım #3: Güncelleştirme ve Güvenlik sayfasını açın. Adım #4: Sol sütunda Sorun Gider seçeneğine tıklayın. Adım #5: Sorun gidericiyi çalıştırın. Adım #6: İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Adım #7: Bilgisayarı baştan başlatın. Adım #8: 0xc004f074 hatasının devam edip etmediğini denetim edin. Adım #9: İşlem tamamlanmış.

güncelleştirme ve etkinleştirme sorun giderici

Windows, işletim sisteminde bulunan böylece fazla sorunu kendi sorun giderici aracı ile çözebiliyor. Sorun giderici ile çözülebilecek bir sorun varsa sorun giderici sayfasını açtığınız zaman aracın işleme hazır olduğunu görebilirsiniz. Sorun giderici arabulucu genellikle küçük hataları düzeltecek veya kullanıcıya önerge sunacaktır.

Yöntem #5: Restoro PC Repair Tool programı ile sorunu çözün:

Restoro PC Repair Tool

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda ortaya meydana çıkan 0xc004f074 gibi hataları elle değil de bir program yardımıyla otomatik olarak düzeltmek istiyorsanız Restoro PC Repair Tool ve benzeri bir hata ayıklama ve onarma programını kullanabilirsiniz.

Buradan Restoro PC Repair Tool programını indirin ve kurulumu tamamlayın. Montaj sonrası tarama işlemini başlatın ve programın hataları saptama etmesini bekleyin. Tümünü Onar butonu ile 0xc004f074 ve sanki tüm hataların çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Usul #6: Microsoft Takviye ekibi ile iletişime geçin:

microsoft destek

Yukarıdaki programlı ve programsız tüm yöntemleri denediyseniz ama buna rağmen 0xc004f074 kodlu hata uyarısını almaya devam ediyorsanız Microsoft Yardım ile iletişime geçmelisiniz. Buradan Microsoft Destek sayfasına ulaşabilir ve sorunlarınızla ilgili çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemini ilk yüklediğiniz süre ya da bu işletim sistemine bir güncelleme yaptığınız vakit karşınıza çıkabilen 0xc004f074 hatası çözümü için uygulayabileceğiniz ayrı yöntemleri anlattık. Bazı yöntemler karışık olsa da hataya neden olan genel sorunların çözümünü sağlayacaktır. 

Comments
To Top