Haber

Windows 10 Insider Önizleme Kurulumu 20251 Duyuruldu

Windows 10 Insider Önizleme Kurulumu 20251 Duyuruldu

Yazılım geliştirmenin pek fazla aşaması var ve bu aşamalar, özellikle de Windows gibi komplike ve popüler yazılımlar söz konusu olduğunda daha da kompleks ülkü gelebiliyor. Firmalar da bu noktada yaşanabilecek sorunların önlemek için kullanıcılar ile testler gerçekleştiriyor. 

Windows da Insider programı ile geliştiricilere ve meraklılara yeni özellikleri daha evvelden görme ve deneme etme şansı veriyor. Firmanın resmi blog sayfasında yapılan duyuruyla yeni Windows 10 Insider önizleme kurulumu 20251 açıklandı.

Geliştiriciler için güncelleme

win 10

Windows yazılım geliştirme kiti (SDK) artık geliştirici kanalı ile kalıcı iletişim halinde olacak. Ne süre geliştirici kanalına yeni bir işletim sistemi kurulumu gelse onunla ilgili olan SDK da güncellenecek. Ayrıca en yeni SDK’yı internetten indirmek de olası olacak.

Yeni güncelleme o kadar fazla düzeltmeyi de içinde barındıracak. Bu düzeltmeler arasında bir takım diyaloglarda arka planın beyaz yerine griye dönmesi, devir çubuğu ile baskı düğmesinin birbirine girmesi gibi bir takım esas sorunlar yer alıyor.

Ek olarak sistem iş parçacığı izni denetim edilemedi hatası gibi hatalar, opengl32.dll çökmesi gibi daha önemli sorunlar da ortadan kalkacak. Anlamsız bildirimler gibi sorunlar da yeni kurulumla birlikte tarih olacak.

Yeni kurulum sorunsuz yok

windows 10

Microsoft bir yana da kurulumdaki hataları ortadan kaldırmaya çalışıyor. Bunlar aralarında özellikle oyuncuların sinirini bozabilecek olan, oyunların harici ya da ikinci bir depolama alanına taşınması durumunda ikinci belleğe erişimin kesilmesi gibi sorunlar yer alıyor.

Hem dağıtılmış oyunlarda yaşanan sorunlar veya işletim sistemi sorunları da şu anda inceleniyor. Işyeri Insider kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ışığında saptama edilen sorunlar üstünde çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Bu Nedenle Microsoft bir sonraki Windows 10 kurulumunu daha sorunsuz olarak yayınlayabilecek. Güncellemenin bütün detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top