Haber

Windows 10 ‘Görev Yöneticisi Açılmıyor’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 'Görev Yöneticisi Açılmıyor' Sorunu Nasıl Çözülür?

Microsoft Windows işletim sistematik bilgisayarların hepsinde yer alan ve her kullanıcı için yaşam kurtarıcı nitelikte olan atama yöneticisi, bilgisayarda açık olan programları ve işlemleri görme ve yönetme, bilgisayarın performansını görüntüleme ve ilk olarak açılan programları düzenleme gibi birçok elverişli araçları kullanabileceğiniz bir sistem uygulamasıdır.

Her Windows sürümünde yer alan ve bu dek büyük bir öneme sahip olan bu program, bazı kullanıcılarda sorun çıkarabiliyor ve tahsis yöneticisi açılmıyor. Ödev yöneticisi açılmıyor sorununu internette arattıysanız ve çözüm arıyorsanız tebrikler, en içten yere geldiniz. Lafı daha artı dolandırmadan görev yöneticisi açılmıyor sorunu çözüm yöntemlerimize geçelim.

Tahsis yöneticisi açılmıyor sorunu çözümü için yöntemler:

Yöntem #1: Windows’un son güncellemelerini yükleyin Yöntem #2: Fena amaçlı yazılım denetimi gerçekleştirin Yöntem #3: Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın Usul #4: Sistem Bakımı Sorun Gidericisini çalıştırın Yöntem #5: Kayıt defterini kullanarak Ödev Yöneticisini etkin etme

Yöntem #1: Windows’un son güncellemelerini yükleyin

windows 10 güncelleme denetleme

Adım #1: Başlat tuşuna basın. Adım #2: Arama yerine ‘güncel’ yazın. Adım #3: Gelen Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğine tıklayın. Adım #4: Tıkladıktan sonra Windows’un güncelleştirmeleri yapmasını bekleyin. Adım #5: Bilgisayarınızı baştan başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminde bulunan yazılım hatalarını gideren güncellemeler yayınlamaya hâlâ devam ediyor. böylece görev yöneticisi açılmıyor sorununuzun kaynağı bir yazılım hatası olabilir. Adımları izleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Usul #2: Fena amaçlı yazılım denetimi gerçekleştirin

windows 10 virüs taraması

Adım #1: Başlat tuşuna basın. Adım #2: Windows Güvenliği yazın ve tıklayın. Adım #3: Soldaki menüden Virüs ve Korkutma Koruması seçeneğine tıklayın. Adım #4: Hızlı tarama seçeneği ile bilgisayarınızı tarayın. Adım #5: Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım bulunuyorsa bırakın vasıta silsin. Adım #6: Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Görev yöneticisi açılmıyor sorunu, bilgisayarınıza bulaşmış olan fena amaçlı bir yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. Windows 10’da dahili olarak yer alan Windows Güvenliğini açın ve hızlı bir virüs taraması yapın.

Yöntem #3: Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın

windows 10 komut istemi

Adım #1: Başlat tuşuna basın. Adım #2: Arama yerine ‘komut’ yazın ve Komut İstemini açın. Adım #3: Komut istemine şu dizinleri sırasıyla kopyalayın ve Enter’a basın: Dism.exe/online/Cleanup-image/StartComponentCleanup dism/online/cleanup-image/restorehealth sfc/scannow

Sistem dosyalarında yer alan eksiklikler, tayin yöneticisi açılmıyor sorununun kaynağı olabilir. Windows sistemi, bilgisayarınızdaki bütün dosyaların doğruluğunu ve bozuk olmadığını araştıracak ve sonuca kadar bunları giderecek. Adımları uygulayın ve bilgisayarınızı baştan başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Yöntem #4: Sistem Bakımı Sorun Gidericisini çalıştırın

windows 10 bakım

Adım #1: Başlat tuşuna basın. Adım #2: Arama yerine ‘bakım’ yazın ve Güvenlik ve Bakım seçeneğine tıklayın. Adım #3: Açılan pencerede Bakım başlığını genişletin. Adım #4: Bakımı başlat seçeneğine tıklayın. Adım #5: Windows’un bakımı bitirmesini bekleyin. Adım #6: Bilgisayarınızı tekrar başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Başka bir sorun gidericisi programını çalıştırmak için başlat menüsünden Emniyet ve Bakım penceresine gidin ve bilgisayarınızın bakımını araca yaptırın. Bakım bittikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın ve ödev yöneticisi açılmıyor sorununun çözülüp çözülmediğine bakın.

Yöntem #5: Tescil defterini kullanarak Devir Yöneticisini etkin etme

windows 10 kayıt defteri

Adım #1: Başlat tuşuna basın. Adım #2: Arama kısmına çalıştır yazın ve tıklayın, açılan Çalıştır ekranına ‘regedit’ yazın ve çalıştırın. Adım #3: Burada HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem dizinine gidin. Adım #5: DisableTaskMgr anahtarı üzerinde sağa tıklayın. Adım #6: Açılan menüden Değiştir seçeneğine tıklayın. Adım #7: Değeri 0 olarak girin ve Bitmiş butonuna tıklayın. Adım #8: Bilgisayarı bitmiş başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Bir Takım durumlarda ödev yöneticisi açılmıyor sorunu, görev yöneticisinin tescil defterindeki girdisinin bozulmasından kaynaklanıyor ve ödev yöneticisi devre dışı bırakılıyor. Tayin yöneticisini kayıt defterinden her yerde aktifleştirmek için yukarıdaki adımları dikkatlice uygulayın.

Böylelikle görev yöneticisi açılmıyor sorununu çözebilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemleri listelediğimiz içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Hem devlete ait Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top