Haber

Wii U ve 3DS’deki Netflix 30 Haziran’da kapatılacak

Wii U ve 3DS'deki Netflix 30 Haziran'da kapatılacak

Nintendo, Wii U ve 3DS’de Netflix uygulaması desteğini yavaşlatıyor. Uygulama 30 Haziran’da mevcut kullanıcılar için kapatılacak ve uygulamayı hiç indirmediyseniz artık kullanılamayacak. Oysa daha önce indirdiyseniz uygulamayı tekrar indirebilirsiniz.

“31 Aralık 2020’den itibaren, Netflix uygulaması bundan böyle yeni kullanıcıların Wii’de Nintendo eShop’tan indirmesi için mevcut olmayacak. Nintendo, Wii U ve 3DS Netflix uygulamasının listelerinde yaptığı açıklamada, U konsolu veya Nintendo 3DS ailesi sistemler ”dedi. Bu süre zarfında, mevcut kullanıcıların bu uygulamaları yeniden indirmeleri muhtemel olacak. Mevcut kullanıcılar için hizmet 30 Haziran 2021’e dek devam edecek. Yıllar baştan başa bu platformlarda Netflix’ten keyif alan herkese teşekkür ederiz. ”

Nintendo, Eylül ayında 3DS’yi durdurdu ve Wii U’dan tez lehine geçti. Nintendo Switch’in eski platformlarda Netflix uygulamasını kapatması şaşırtıcı değil. Fakat, eski Nintendo of America başkanı Reggie Fils-Aimé, Mart 2017’de Switch’in piyasaya sürülmesinden günler daha sonra şirketin Netflix, Hulu ve Amazon gibi şirketlerle hizmetlerini konsola getirme konusunda konuştuğunu söylemesine rağmen Netflix hala Switch’te yok. .

Hulu, Kasım 2017’de kullanıma sunuldu, oysa hala Netflix uygulaması yok.

İlgili

Nintendo, Netflix, Hulu ve Amazon videosunun ‘zamanında geleceğini söylüyor ‘Switch’e

Hulu, Switch’in mükemmel bir sızıntı aracı olduğunu kanıtlıyor

Comments
To Top