Haber

WhatsApp’ın Yeni Özelliği ile Gönderilen Bir Mesaj, Google’da Aranabilecek

WhatsApp'ın Yeni Özelliği ile Gönderilen Bir Mesaj, Google'da Aranabilecek

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kısa bir zaman önce karanlık mod özelliğine kavuştu. Bir süredir ayrıca Android keza de iOS platformlarındaki kullanıcılar, WhatsApp’ın karanlık modunu deneyimleyebiliyorlar. Oysa karanlık modun hizmete sunulması, WhatsApp geliştiricilerini etkilemedi ve ekip, yeni özellikler üstünde çalışmalarını sürdürüyor.

WhatsApp geliştiricileri, bugün itibarıyla mobil uygulamanın Android beta sürümünü güncellediler ve dilekçe sürümünü 2.20.94‘e yükselttiler. Bu yükseltme, kısa bir süre sonra kullanıma sunulması mümkün olan bir özelliği de gün yüzüne çıkardı. Ortaya meydana çıkan yeni özelliğe tarafından WhatsApp, ilerleyen dönemlerde doğrudan Google’a bağlanabilecek.

WhatsApp

WhatsApp geliştiricilerin Android platformu için sundukları yeni beta sürüm, uygulamadaki sohbet ekranına yeni bir arama butonu ekliyor. Bu buton, size gönderilen bir mesajların anında yanına bulunuyor. Size gönderilen bir mesajla ilgili bir internet araması yerine getirmek isterseniz de bu butona dokunuyorsunuz. Bu dokunuşun üzerine bir uyarı belirten WhatsApp, laf konusu içeriği Google’da aramak isteyip istemediğinizi soruyor.

Aslına bakacak olursak WhatsApp, takriben bir sene önce yayınladığı bir beta sürümde daha böyle bir özelliğe yer vermişti. Oysa bu nitelik, mesajlar için değil görseller için çalışıyordu. Bir süre WhatsApp’ın beta sürümünde kalan bu nitelik, kararlı sürüme sunulmadan ortadan kayboldu. WhatsApp, bir yıllık sürecin sonunda bu özelliği mesajlar için tekrar revize etmiş gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünüyor

WhatsApp

Comments
To Top