Haber

WhatsApp, Yanlış Sohbete Mesaj Atmayı Tarihe Gömecek Duvar Kağıdı Özelliğini Yayınladı

WhatsApp, Yanlış Sohbete Mesaj Atmayı Tarihe Gömecek Duvar Kağıdı Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en popüler hemen olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için iki yeni nitelik yayınladı. Yeni özellikler ile birlikte kullanıcılar, her sohbet için farklı bir duvar kağıdı belirleyerek mesajları yanlış sohbete gönderme “talihsizliğinden” kurtulabilecekler ve istedikleri bir çıkartmayı kategori ya da metin bir takım arayabilecekler.

Bildiğiniz üzere şu ana dek WhatsApp’ta tüm sohbetlerde geçerli tek bir duvar kağıdı belirleyebiliyorduk. Bundan daha sonra ise isteğe yan olarak tüm sohbetlere bambaşka duvar kağıtları belirleyebileceğiz. Bu sayede hangi sohbet penceresinde olduğumuzu daha basit bir şekilde ayırt edebilecek, yanlış sohbete mesaj gönderme derdinden kurtulacağız.

whatsapp ss

WhatsApp’a sohbete özel duvar kağıdı nasıl ayarlanır?

#Adım 1: Özel duvar kağıdı ayarlayacağınız sohbeti açın. #Adım 2: Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. #Adım 3: Açılan menüden “Duvar Kağıdı”na dokunun. #Adım 4: “Değiştir”e dokunun. #Adım 5: Aydınlık, Koyu, Düz Renkler ya da Fotoğraflarım’dan birini seçin. #Adım 6: Açılan galeriden istediğiniz duvar kağıdını seçin. #Adım 7: “Duvar Kağıdını Ayarla”ya dokunun #Adım 8: ”Bu sohbet için” seçeneğini işaretleyip “Tamam”a dokunun.

whatsapp ekran görüntüsü

Hepsi bu kadar! Bu adımları uyguladıktan sonradan istediğiniz WhatsApp sohbetine istediğiniz duvar kağıdını atayabileceksiniz. Ama dilerseniz eski usul bütün sohbetlerde aynı duvar kağıdını kullanmaya devam edebileceğinizi de hatırlatalım.

WhatsApp aynı zamanda çıkartmaların kullanımını kolaylaştırmak için çıkartma oluşturucuları çıkartmalara emoji ve metin etiketi eklemeye gösteri etti. Bu sayede kullanıcılar, kütüphanelerindeki bir çıkartmayı metin veya kategori olarak çok daha kolay bir şekilde bulabilecekler.

Comments
To Top