Haber

WhatsApp Web, Kullanıcıların Uzun Zamandır Beklediği Özelliğe Sonunda Kavuşuyor

WhatsApp Web, Kullanıcıların Uzun Zamandır Beklediği Özelliğe Sonunda Kavuşuyor

Günümüzün en popüler hemen olan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, bünyesine sürekli olarak eklediği yeni özelliklerle birlikte kullanıcılarına yeni işlevler sunuyor. Türkiye’de demin bu özelliği yayınlanmamış olsa bile WhatsApp, alışveriş için bile kullanılabildiği bir noktaya gelmiş durumda.

180 ülkede kullanılan başvuru üzerinden dosya, konum, video gönderme işlemleri yapılabilirken ayrıca mobil uygulamasında görüntülü ve sesli konuşmalar da yapılabiliyor. Raporlara tarafından bu koşul bundan böyle yalnızca mobil uygulamasıyla sınırlı kalmayacak ve masaüstü ile web sürümlerine de gelecek.

WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerine görüntülü tavır geliyor

whatsapp web görüntülü konuşma

Ortaya çıkan haberlere kadar WhatsApp, WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde kullanıcıların uzun zamandır istediği görüntülü ve sesli tavır özelliği üzerinde çalışıyor. Digital Information World’de yer alan habere göre bu özellikler şu lahza beta sürümünde etkin ancak şirket, şu an için daha da geliştirmenin yollarını arıyor.

Sektör uzmanlarına kadar Facebook’un WhatsApp için geliştirdiği bu hamlesi, görüntülü söylev hizmeti sunan Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom gibi platformlara engebeli bir muhalif eklemiş olacak. Natürel buradaki kritik nokta görüntülü konuşmaya katılabilecek birey sayısı oluyor.

WhatsApp’ın iOS ve Android uygulamalarında görüntülü veya sesli sohbete en fazla 8 birey katılabiliyor. Aynı durumun WhatsApp Web ve masaüstü için de geçerli olup olmayacağı şu an için belirtilmiş değil. Eğer bu sayı artarsa o zaman Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom doğrusu dişli bir rakiple karşılaşabilir.

Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de bu özelliğin gelmesini isteyenlerden miydiniz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top