Haber

WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellikler Ekleyen Sürüm Yayınlandı

WhatsApp Masaüstüne Yeni Özellikler Ekleyen Sürüm Yayınlandı

Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler hemen olan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesine olan WhatsApp‘ın bir de masaüstü sürümü bulunuyor. Şirket, zeki telefonların yanı sıra WhatsApp’ın masaüstü sürümüne de çeşitli özellikler sunuyor.

Şirket, 2.2049.8 sürümüyle birlikte mesajlaşma uygulamasına yeni özellikler ve yeni tasarım seçenekleri de getiriyor. Peki, WhatsApp’ın masaüstü sürümü için sunulan yeni özellikler nelermiş gelin hep birlikte bakalım.

WhatsApp masaüstü sürümüne gelen yeni özellikler

whatsapp web koyu tema

Kullanım geliştiricilerin son dönemlerde kullanıcılara sunmaya başladığı ve çoğu kullanıcı tarafından da seçim edilen karanlık mod veya WhatsApp’ta adlandırıldığı şekliyle koyu tema, bir süredir Android ve iOS uygulamalarında kullanılıyordu. Bu özellik, acilen de WhatsApp’ın masaüstü sürümüne gelecek.

Uygulamanın masaüstü sürümüne sunulacak olan bu özellikle birlikte WhatsApp’ın arka planı siyah renge kavuşurken sohbet baloncuklarının rengi WhatsApp ile özdeşleşmiş olan yeşil renginde kalacak. Kullanıcıların gözlerini daha eksik yorması sebebiyle sık sık tercih edilen bu tema, ayrıca WhatsApp Web sürümü için de kullanılabilir olacak.

whatsapp masaüstü çıkartmalar

WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yapılacak olan bir öteki güncelleme de çıkartmaların yenilenmesi olacak. WhatsApp’ın masaüstü sürümünde çıkartmalar özelliği yer alsa da yalnızca varsayılan çıkartmalar kullanılabiliyor. Kullanıcıların daha çok seçim ettiği özel çıkartmalar, bu sürümde kullanılamıyordu.

Kullanıcılar, telefonlarındaki WhatsApp uygulamasında bulunan çıkartmaları cihazlar arası senkronizasyon yaparak WhatsApp Web‘de kullanabiliyordu bundan böyle WhatsApp’ın masaüstü sürümünde de kullanılabilecek. Bu özelliklerin yer aldığı güncelleme yayınlandı. Siz de masaüstü WhatsApp sürümünüzü teftiş ederek bu özelliklerin kullanılabilir olup olmadığına bakabilirsiniz.

Comments
To Top