Haber

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasında Sesli ve Görüntülü Arama Özelliklerini Test Ediyor

WhatsApp, Masaüstü Uygulamasında Sesli ve Görüntülü Arama Özelliklerini Test Ediyor

Günümüzün en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bildiğiniz üzere internet tarayıcısı veya doğrudan bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. WhatsApp’ın her iki sürümü de uygulamanın esas işlevi olan mesaj gönderme ve almayı sağlasa da manâlı bir eksiğe sahip durumda. Uygulamanın ayrıca internet tarayıcısı versiyonu keza de bilgisayar uygulaması sesli ya da görüntülü arama yapma özelliklerini barındırmıyor.

Ama bugün WhatsApp’ı bilgisayar uygulaması üzerinden kullananlar için fazlasıyla sevindirici bir haber geldi. The Guardian’dan Alex Hern’in paylaştığı Tweete tarafından WhatsApp, masaüstü uygulamasında sesli ve görüntülü arama yapma özelliklerini şu sıralar test ediyor.

Masaüstü uygulamasına sesli ve görüntülü arama özellikleri geliyor:

whatsapp

Alex Hern, paylaştığı Tweetinde bir ekran görüntüsüne yer verdi. Paylaşılan bu görüntüde WhatsApp’a iki yeni tuş geldiği ve bu tuşların az önce Beta sürecinde olduğu açıkça görülebiliyordu. Tuşlar için koyulan simgelerse tuşların sesli ve görüntülü arama özelliklerinin geleceğini kesinleştirmişti.

WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına sesli ve görüntülü arama özelliklerinin ne süre geleceğini az önce bilmiyoruz. Ancak şirketin bu özelliği test ettiğini ekim ayında da görmüştük. Oysa özelliklerin yeniden deneme edildiğini gördüğümüze kadar onlara kavuşmamız için uzun bir zaman beklememiz gerekmediğini söyleyebiliriz.

WhatsApp’a gelecek yeni özellikler hakkında uygulamanın sahibi Facebook’tan da bir yorumlama gelmedi. WhatsApp, son olarak aldığı yeni güncellemeyle her sohbete öbür bir duvar kâğıdı ayarlama özelliğine konut sahipliği yapmaya başlamıştı. Nitelik hakkındaki detaylara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top