Haber

WhatsApp, Hizmet Şartları Sözleşmesini 2021 Yılında Değiştirmeye Hazırlanıyor

WhatsApp, Hizmet Şartları Sözleşmesini 2021 Yılında Değiştirmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en popüler hemen olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a yeni bir özellik geliyor. Bu yeni özellik, uygulamanın göndereceği ve kullanıcıların onaylaması gereken durumlar için yeni bir banner sayfasını içeriyor. WhatsApp, bu nitelik zarfında da başlangıçta, kısa bir zaman daha sonra yapacağı başvuru şartı sözleşmesi değişikliklerini kullanıcılara gösterecek.

WhatsApp’ın kullanıcılara göndereceği bildirimler, bundan sonra açılabilir bir ekranda görüntülenecek. Kullanıcılar, bu bildirimlerde bulunan üçüncü taraf sitelere erişebilecekleri gibi WhatsApp’ın kendilerine sundukları değişikliklere onaylama verebilecekler. Her türlü geliştirici bildirimi için hazırlanan bu özelliğin kullanılacağı ilk durum da başvuru formu şartı sözleşmesi olacak.

WhatsApp’ın yeni özelliği böyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp, yeni duyurularını oluşturacağı bölümlerin dilekçe amacını sınırsız hale getirebilir. Mesela şirket, her güncelleme ardından bu ilan ekranını yayınlayıp kullanıcıların yeniliklerden farkında olan olunmasını sağlayabilir. Keza şirket, mümkün durumlarda dünya genelindeki tüm kullanıcılara ya da yalnızca kayıtlı bölgelerdeki kullanıcılara özel bildirimler sunabilir. Bunların tümü, önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkacak.

WhatsApp

WABetaInfo ekibinin keşfi ile WhatsApp’ın kısa bir zaman daha sonra dilekçe şartlarında güncelleme yapacağını gözler önüne seriliyor. Bu güncellemelerin neler olduğuna baktığımızda, WhatsApp’ın kullanıcı verilerini nasıl kullanacağı ile işletmelerin Facebook hizmetlerinden nasıl faydalanabileceklerine dair bilgilendirmelerin yer aldığını görüyoruz. Eğer tarihte bir değiştirme olmazsa WhatsApp’ın yeni kullanım şartları, 8 Şubat 2021 tarihinde kullanıcıların onayına sunulacak.

Comments
To Top