Haber

Whatsapp, Gelecek Güncellemeleri Uygulama İçerisinde Duyuracak

Whatsapp, Gelecek Güncellemeleri Uygulama İçerisinde Duyuracak

Dünyanın en popüler ve en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, 200 milyondan pozitif etkin kullanıcıya sahip ve bu rakam gün geçtikçe yükselme gösteriyor. Sürekli güncellenen ve yenilenen kullanım, bilhassa gizlilik ve güvenlik anlamında daha sık ve daha ayrıntılı güncellemeler almaya devam ediyor. Şüphesiz bu durum da akıllı telefon kullanıcılarını Whatsapp kullanmaya daha meyilli ışık halkası getiriyor.

Raporlara kadar Whatsapp, mahremiyet politikalarını 2021 yılı için bir düzenleme sürecine soktu. Bu güncellemeyle birlikte uygulamanın mahremiyet standartlarını daha farklı bir seviyeye çıkaracak olan Whatsapp ile ilgili başka bir söylenti daha ortaya atıldı. Bu söylentiye kadar Whatsapp, gelecek yıl itibariyle oluşturacağı tüm güncellemeleri tatbik içerisinde duyuracak.

İşte Whatsapp’ın yeni güncelleme bildiriminden bir görünüm:

whatsapp güncelleme

Söylentiyi ortaya çıkaran WABetaInfo isimli internet sitesi, aynı zamanda konuyla ilgili dahası ekran görüntüsü paylaştı. Ekran görüntüsünde yeni başvuru formu içi güncelleme bildirimi sistemiyle gelen mahremiyet politikası güncellemesi görülüyor. Ekranın alt tarafında ise Agree, yani kabul etme tuşu bulunuyor. Peki bu ne anlayış geliyor?

Whatsapp, yeni yapacağı güncellemeler için kullanıcılara iki bambaşka seçenek sunacak: Kabul Et veya Hesabını Sil. Söylentilere göre bundan sonradan gelecek olan gizlilik güncellemeleri, kullanıcıların bir takım spesifik izinler vermesini gerekli kılabilir. Bunu kabul eden kişiler Whatsapp’ı kullanmaya devam edebilecek fakat bu gizlilik koşullarını kabul etmeyen kişiler Whatsapp hesaplarını kapatmak zorunda kalacak. Bu şimdilik sadece bir söylenti, dolayısıyla bu konuda endişelenmek için az önce erken olduğunu söyleyebiliriz.

Comments
To Top