Haber

WhatsApp, Alışveriş Butonunu Tüm Dünyada Kullanıma Sunuyor: Peki Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp, Alışveriş Butonunu Tüm Dünyada Kullanıma Sunuyor: Peki Nasıl Kullanılacak?

Küresel bir internet devi haline gelen Facebook, özellikle son yıllarda keza Facebook ayrıca de Instagram uygulamasındaki alışveriş özelliklerini geliştirmeye büyük siklet veriyor. Bir De Facebook, “sosyal medyada alışveriş” deneyimini WhatsApp için yayınlamış olduğu alışveriş özellikleriyle hemen olan mesajlaşma uygulamasına da genişletiyor.

Facebook, işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterilerine ürün katalogları sunabilmesi ve kullanıcıların WhatsApp üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilmesi için alışveriş özelliklerini sürekli olarak geliştiriyordu ve Facebook şu anda, WhatsApp için deneme ettiği alışveriş butonunu tüm dünyada kullanıma sunuyor.

Alışveriş butonu, WhatsApp’ın alışveriş özelliğini daha da öne çıkaracak

WhatsApp alışveriş ikonu

Bundan Böyle bir işletmenin WhatsApp sohbet ekranına giriş yaptığınızda arama ikonu yerine alışveriş ikonu ile karşılaşacaksınız. Bu ikona dokunduğunuzda işletmenin WhatsApp’taki ürün katalogu karşınıza çıkacak. Satın elde etmek istediğiniz ürünleri tıpatıp bir alışveriş uygulaması gibi sepete ekleyebilecek, ödeme yapabilecek ve WhatsApp’tan hiç çıkış yapmadan satın alabileceksiniz.

WhatsApp’taki alışveriş özelliğinin ola ki de en ‘yardımsever’ yanı, kullanıcıların ürünler hakkında işletme ile aracısız olarak iletişim kurabilecek olması. Bir işletmenin WhatsApp katalogunu gezerken herhangi bir ürünle ilgili bir şeyi merak ettiğinizde doğrudan doğruya işletmeye yazıp, sorunuzun cevabını öğrenebileceksiniz.

Son alışveriş butonu ile birlikte WhatsApp’ın, özellikle orta ve ufak ölçekli işletmeler için müşterileri ile doğrudan doğruya iletişimde bulunabilecekleri dinç bir pazar yeri haline gelebileceği anlaşılır. Bunun farkında Facebook, yakında WhatsApp Business için işletmelerden lisans ücreti almaya başlayacak. Bu Nedenle WhatsApp, Facebook için aracısız olarak bir gelir kaynağı haline gelecek.

Comments
To Top