Haber

WhatsApp, ‘7 Gün Sonra Otomatik Silinen Mesaj’ Özelliğini Duyurdu

WhatsApp, ‘7 Gün Sonra Otomatik Silinen Mesaj’ Özelliğini Duyurdu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘a yeni bir nitelik geliyor. Geliştiriciler göre yapılan açıklamalara tarafından bu nitelik, “Kaybolan Mesajlar” olarak isimlendiriliyor. Özellik, öbür uygulamalardan alıştığımız kaybolan mesaj/medya özelliğinden biraz daha ayrı çalışıyor.

Aslına bakacak olursak “kaybolan gönderiler”, ilk olarak Snapchat‘le hayatımıza girdi. Platformun popülerleşmesi üstüne harekete geçen Facebook, kendi hizmetlerinde de bu tür özellikler sundu. Bugün WhatsApp, Facebook ve Instagram’da kullanılabilen öykü özelliği, bunun en net örneği. WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliği ise aracısız sohbet içeriğine odaklanıyor. Bu sayede kullanıcılar, mesajlarını tek tek silmek durumunda kalmıyorlar.

WhatsApp “Kaybolan Mesajlar” özelliği böyle görünecek

WhatsApp

Bugüne kadar yayınlanan kaybolabilen gönderi özelliğinde gönderilerin silinip silinmemesiyle ilgili herhangi bir kontrolümüz bulunmuyordu ve gönderiler çoğunlukla 24 saat içerisinde yok oluyordu. Fakat WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliğinde sohbet içerikleri 24 saat yok, 7 gün sonradan siliniyor. Kullanıcılar, kaybolan mesajlar niteliğinde mesajların hangi süre zarfında silineceğine karar veremeseler de özelliği kapatıp açma hakkına sahip olacaklar.

WhatsApp göre yapılan açıklamalara tarafından kaybolan mesajlar özelliği kasım ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulacak. Diğer Taraftan ayrıca Android keza de iOS kullanıcıları, WhatsApp’ın kaybolan mesajlar özelliğini deneyimleyebilecek. Yetkililer, bu özellikten fazlasıyla umutlu olsalar da kullanıcıların ne denli memnun kalacakları, önümüzdeki süreçte kesin olacak.

Comments
To Top