Haber

Western Digital, taşınabilir SSD’lerindeki depolamayı 4 TB’a çıkarır

Western Digital, taşınabilir SSD'lerindeki depolamayı 4 TB'a çıkarır

Western Digital, taşınabilir SSD’lerin birçoğunun en fazla depolama boyutunu ikiye katlayarak 4 TB’a çıkarıyor. Daha önce, Western Digital’in SSD serisi 2 TB’da maksimuma çıktı.

4TB depolama yapılandırması, Western Digital’in My Passport ve WD_Black black markalarının yanı sıra bağlı kuruluşu SanDisk’in Extreme serisi aşağıda satışa sunulacak. Tüm ürünler keza beş yıllık garantiye sahip olacak.

Geçtiğimiz Ağustos ayında model yenilemesi alan Western Digital’in My Passport SSD’si 680 $ ‘dan başlayarak 1050 MB / sn’ye değin okuma hızı ve 1000 MB / sn yazma hızı taahhüt ediyor.

Western Digital’in Black P50 Game Drive SSD’si, oyunlarını depolamak için harici bir aygıt arayan konsol oyuncuları için mükemmeldir. Resim: Western Digital

Western Digital’in Black P50 Game Drive SSD 4TB yapılandırması, 750 $ ‘a perakende satmak yapacak ve 2000MB / s’ye kadar okuma ve yazma aktarım hızları içerecek. Bu harici SSD; PC, Nintendo Switch, PlayStation ve Xbox konsolları ile uyumludur.

Fakat alıcıya uyarı edin: PS5 ya da Xbox Series X / S’nizdeki depolamayı tamamlamak için bunu harici bir SSD olarak satın olmak istiyorsanız, birkaç dikkat var. PS5’e bağlanabilir, ancak yalnızca PS4 oyunlarını saklayabilirsiniz. Ve Xbox Series X / S üzerinde çalışacak olsa da, bu oyun sürücüsü, yeni nesil donanımın bütün avantajlarından kullanmak için yeni cins konsolun SSD genişletme çıkışı ile düzenli değildir. şu anda, X / S Serisinin donanımından bütün olarak yararlanan tek SSD, sadece 1 TB olarak sunulan Seagate’in Genişletme Kartıdır.

Keza SanDisk Extreme ayrıca de Extreme Pro geçen Eylül ayında bir model yenilemesi aldı. Resim: SanDisk

SanDisk Extreme’in 4 TB yapılandırması 700 dolara mülk olacak ve 1050MB / s okuma ve 1000MB / s’ye varan yazma aktarım hızları vaat edecek. Daha da çabuk bir seçenek olan 4TB Extreme Pro 900 $ ‘a mülk olacak ve 2000MB / sn’ye dek ayrıca okuma ayrıca de yazma aktarım hızları sunacak.

Western Digital, tüm bu ürünlerin kendi web sitesinde ve Western Digital web sitesinde “bu çeyrekte bu çeyreğin sonunda” piyasaya sürülmesinin beklendiğini söylüyor.

Comments
To Top