Haber

Webtekno ve Kafa Topu 2, Boğaziçi Bilişim Ödülleri’ne 2 Dalda Aday Gösterildi: Halk Oylaması Başladı

Webtekno ve Kafa Topu 2, Boğaziçi Bilişim Ödülleri'ne 2 Dalda Aday Gösterildi: Halk Oylaması Başladı

Türkiye’de bilişim sektörü ve eğitim dünyasını her sene bir araya getiren en köklü etkinliklerden Boğaziçi Bilişim Ödülleri, bu yıl pandeminin etkisi ile başta dijital olarak düzenlenecek. Oysa oylama aşamasının telaşı aynı şekilde devam ediyor.

Tekno Ekip olarak, Yılın En İyi Teknolojik İçerik Sitesi dalında bu sene da namzet gösterildik. Siz değerli okurlarımızın oyları ve COMPEC jurisinin değerlendirmeleri ile daha önce 5 defa kazandığımız Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin bizler için anlamı koskocoman. Hem şu sıralar Basketball Arena’da son çalışmalarını yapan Masomo’nun mobil oyunu Kafa Topu 2 de En İyi Yerli Dijital Oyun kategorisinde namzet olarak gösterildi.

Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nde 20 öbür dalda favori adayınıza oy verebilirsiniz:

boğaziçi bilişim ödülleri

Buradan açacağınız sayfada “Hemen Oy Kullan” botununa dokunup oy kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her dalda 5 veya 6 adayın yer aldığı Boğaziçi Bilişim Ödülleri bu sene, daha alçak sektörlere daha özel veya daha genel olarak düzenlenmiş kategoriler ile karşımıza çıktı. Ödüller verilmeden önce son değerleme COMPEC jurisinin elinde olacak. Bu aşamada referandum sonuçlara %75, juri değerlendirmesi ise %25 oranında tesir edecek.

Boğaiçi Bilişim Ödülleri nedir?

Her yıl Türkiye’deki bilişim alanında layık üreten birey ve firmaların referandum ve juri görüşü ile takdir edildiği Boğaziçi Bilişim Ödülleri, 50’den pozitif Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin gönüllü çalışmaları ile hayat buluyor. Adaylar, üniversitenin bilişim kulübü olan COMPEC bünyesindeki özel takım ve juri göre yapılan incelemeler sonucunda belirleniyor. Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin resmi Instagram hesabına da buradan ulaşabilirsiniz.

Comments
To Top