Haber

Warren Buffett, Yıllar Önce Bill Gates’i 400 Milyon Dolarlık Bir Yüzük Alması İçin Trollemiş

Warren Buffett, Yıllar Önce Bill Gates'i 400 Milyon Dolarlık Bir Yüzük Alması İçin Trollemiş

“The Deals of Warren Buffett Volume 2: The Making of a Mlionaire” adlı kitapta yer alan bilgilere göre an itibarıyla dünyanın en zengin 7. insanı konumunda yer alan Warren Buffett, günümüzden yıllar yıllar önce Bill Gates’e 400 milyon dolarlık bir nişan yüzüğü almayı nasihat etti fakat Gates, bu kibar(!) teklifi reddetti.

Berkshire Hathaway CEO’su olan dünyaca ünlü iş insanı Warren Buffett, bununla beraber Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates’in oldukça yakın bir arkadaşı. Kitapta bulunan bilgilere göre Buffett, Gates 1993 yılında mevcut eşi Melinda ile evlenmeye hazırlanırken Gates’e kendisinin 1951’de evlenirken servetinin yüzde 6’sını nişan yüzüğüne verdiğini söyledi ve onun da benzerini yapması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Warren Buffett, Bill Gates’e kendi şirketinden yüz milyonlarca dolarlık bir yüzük almayı önerge etti

warren buffet bill gates

Hikayeye tarafından Gates ve müstakbel eşi Melinda, 1993’te yüzük almak için ABD’nin Omaha kentine uçtu. Buffett, çifti bana kalırsa havaalanından aldı ve onları takriben dört yıl önce satın almış olduğu mücevher şirketi Borsheims’a götürdü. Buffett burada Gates’e kendi nişan yüzüğü için harcadığı serveti misal göstererek kendisinin de aynısını yapmasını öğüt etti. Elbetteki bu öğüt, yüzük bana kalırsa Buffett’ın şirketinden satın alınacağı için daha fazla bir “trolleme” girişimiydi. 

O günlerde serveti yalnızca 6,2 milyar dolar olan Gates, Buffett’ın bu espriyle karışık teklifini reddetti. Buffett, Gates’i trollemeye çalıştığı gün ile ilgili olarak, “O pazar günü, umduğum kadar büyük(!) bir gün geçirmedik” ifadelerini kullanıyor. Gates, nişan yüzüğü için yüz milyonlarca dolar harcamasa da 1994 yılında Melinda ile evlendi ve 25 yılı aşkın süredir evlilikleri devam ediyor.

Comments
To Top