Haber

Warner Bros Yapımları 2023’te Yeniden Sinemalara Gelmeye Başlayacak

Warner Bros Yapımları 2023'te Yeniden Sinemalara Gelmeye Başlayacak

Dünyayı saran Covid-19 salgınının en fazla vurduğu sektörlerin arasında hiç tereddüd yok ki gösteri sektörü de yer alıyor. Öyle çok ülkede ziyafet salonları, faaliyet merkezleri ve natürel ama sinemalar geçici olarak kapalı durumda bulunuyor. 

Warner Bros, pandemi başladığında başlangıçta filmlerinin vizyon tarihini askıya alma yoluna gitmişti. Sinemaların daha uzun vakit açılmasının, açılsa bile bütün kapasiteyle dolmasının zorlama olduğu ortaya çıktıktan sonra ise işyeri, yapımlarını vizyona girdiği gün HBO Max üzerinden de yayınlayacağını açıklamıştı.

HBO Max geçici çözüm olacak

warner bros

Warner Bros’un 2021 yılında filmleri beyazperdede vizyona soktuğu anda HBO Max üzerinden de yayın kararı geçici bir çözüm gibi gözüküyor. Variety’nin haberine kadar Mad Max’in öncesini anlatan Furiosa, animasyonla canlı oyuncuların bir araya geleceği Coyote vs Acme ve The Color Purple‘ın müzikal versiyonu 2023 yılında sinemalarda gösterime girecek ancak HBO Max’a dair bir açıklama değil.

Medya devi, görünen o ancak pandemi ardından geçmişteki alışıldık düzene dönmeyi planlıyor. İlk olarak Furiosa 23 Haziran 2023’te vizyona girecek. Coyote vs Acme ise 21 Temmuz 2023’te vizyona antre yapacak. The Color Purple ise 20 Aralık 2023 tarihinde beyazperdede olacak.

Warner Bros aslında pandemi süreci için HBO Max’i geçici bir çözüm olarak ele aldığını kesin etmişti. gerçi Dune’un yönetmeni Denis Villeneuve ve Tenet’in yönetmeni Christopher Nolan, Warner Bros’un HBO Max’i öne hariç tutmak için sinemayı baltaladığını bahis etmişti. 

Orta vadede salonlara dönüş

matrix 4

Warner Bros’un planı belki de kısa vadede sanatçıları memnun etmeyecek fakat orta vadede sinema salonlarına geri dönülecek. Bu şart, sanatçıların Warner Bros ile yollarını ayırmasına da engel olacaktır. 

Salgın sebebiyle yayınlama servislerinin sinema alternatifi haline gelmesi oldukça garip bir deneyim olacak. Durumu çelimsiz olan sinemalar güç günler geçiriyor olsa da 2023 yılında beyazperde umuyoruz oysa her yerde ayağa kalkacak.

Comments
To Top