Haber

Warner Bros; Matrix 4 Dahil 2021’de Çıkacak Filmlerini Doğrudan HBO Max’te Yayınlayacak

Warner Bros; Matrix 4 Dahil 2021'de Çıkacak Filmlerini Doğrudan HBO Max'te Yayınlayacak

COVID-19 pandemisi, bütün sektörlerde olduğu gibi sinema sektörüne de büyük yaralar açmış durumda. Sinema salonları kapalı olduğu için filmlerini beyaz perdeye çıkaramayan film yapımcıları, çözümü ayrı yollarda aramaya devam ediyor. Son olarak Warner Bros.’dan eşi yarı görülmemiş bir saldırı geldi. Daha önce öyle fazla filmi ertelemek zorunda kalan Warner Bros., pandeminin hala geçmediğini ve bir vakit daha devam edeceğini gördüğü için milyonlarca dolarlık bütçelere sahip filmlerini çevrimiçi yayınlama platformu HBO Max‘e getireceğini duyurdu. 

Daha önce Wonder Woman 1984 gibi filmlerin HBO Max’te yayınlanacağını duyuran Warner Bros., 2021 için de son derece iddialı bir karar almış gibi görünüyor. Warner Bros.’un yaptığı açıklamaya kadar 2021 yılında yayınlanacak bütün Warner Bros. filmleri vizyon gününde çevrimiçi yayınlama platformu HBO Max’te yayınlanacak. 

hbo max

The Matrix 4 vizyon tarihinin ilk gününde HBO Max’te olacak

Bu açıklamaya kadar Warner Bros.’un önümüzdeki yıl vizyona sokacağı The Matrix 4, Dune, Mortal Kombat, The Suicide Squad, Reminiscence, Malignant, Godzilla vs. Kong, Tom & Jerry, Space Jam: A New Legacy, Judas and the Black Messiah, The Many Saints of Newark ve In the Heights filmleri vizyon tarihlerinin birincil gününden itibaren HBO Max’te olacak. 

HBO Max

4K Ultra ve HDR kalitesine sahip olacak bu yapımlar, vizyon tarihlerinden itibaren 1 ay boyunca HBO Max’te bulunacak ve sonrasında servisten kaldırılacak. Kesinlikle burada akıllara HBO Max’in Türkiye’de yer almaması geliyor. hemen yalnızca ABD’de hizmet veren HBO Max’in diğer ülkelerde nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. 

İlk günden korsan tehlikesi aşağıda

Bu filmlerin birincil günden çevrimiçi olarak yayınlanacak olması korsan riskini de önemli ölçüde artırıyor. ABD dıştan diğer ülkelerde hizmet vermeyen HBO Max’in buna nasıl bir çözüm bulacağı bilinmezken, bu filmlerin öteki ülkelerde nasıl yayınlanacağı hakkında da elimizde veri bulunmuyor. İddialara kadar HBO Max, bu filmlerle birlikte diğer ülkelerde de hizmet vermeye başlayabilir ya da filmlerin sınırlı yayınlama haklarını Digitürk, D-Smart gibi yayınlama kuruluşlarına verebilir. 

Matrix 4

Peki sizler Warner Bros.’un bu hamlesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket bu filmlerle çevrimiçi yayınlama platformları arasında en büyük rakibi Netflix’e karşısında bir koz yakalamayı başarabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

HBO Max’te yayınlanacak filmlerin çıkış tarihleri: 

The Little Things – 29 Ocak 2021 Tom & Jerry – 5 Mart, 2021 The Many Saints of Newark – 12 Mart 2021 Reminiscence – 16 Nisan 2021 Godzilla vs. Kong – 21 Mayıs 2021 The Conjuring: The Devil Made Me Do It – 4 Temmuz 2021 In The Heights – 18 Haziran 2021 Space Jam: A New Legacy – 16 Haziran 2021 The Suicide Squad – 6 Ağustos 2021 Dune – 1 Ekim 2021 King Richard – 19 Kasım 2021 Matrix 4 – 22 Aralık 2021 Cry Macho – Vizyon tarihi belirlenmiş yok Malignant – Vizyon tarihi belli değil Those Who Wish Me Dead – Vizyon tarihi muhakkak değil Mortal Kombat – Vizyon tarihi muhakkak değil Judas and the Black Messiah – Vizyon tarihi belirlenmiş yok

Comments
To Top