Haber

WandaVision garip olabilir çünkü Marvel çoktan kazandı

WandaVision garip olabilir çünkü Marvel çoktan kazandı

WandaVision, içerik olarak olmasa da en azından konsept olarak Marvel evreninin en çizgi roman şovudur. Bu, epizodik olarak yayınlanacak, karakterlerle ve yeni izleyiciler için yaklaşık olarak aşılmaz bir ortamla yayınlanacak yoğun görünümlü bir hikaye – o kadar fakat Marvel Studios, filmin kritik anlarını özetleyen bir klip şovu yapacak dek ileri gitti. Kendisinden önce gelen 23 garip film.

WandaVision, senelerdir geleneksel çizgi romanların peşine düşmüş olan benzer konuya doğru ilerliyor gibi görünebilir – kompleks hikayeler, şahsiyet dinamikleri ve onlarca yıla yayılan ve kafa karıştırmaya ve harekete geçirmeye hizmet eden irfan ile girişin önündeki yüksek bir engel yeni okuyucular uzak – ancak WandaVision’da olasılıkla aynı sorun yok.

İlgili

WandaVision geldiğinde Marvel Studios hiç bitmez tükenmez bir döngüye girmek üzere

< Örümcek Adam veya Demir Adam'ın tesadüfen bir sayısını seçin ve marifetli bir her yerde başlatma gibi özellikle erişilebilir bir giriş rampası bulmadıysanız (örneğin, Jonathan Hickman'ın son çalışması) içerikler kafanızı karıştıracaktır. X-Men kitapları) ya da kendi kendine yeten bir geçit. Çizgi roman satışları gayet iyi gidiyor, ancak sektörün kendisi, Marvel gişe rekorları kıranların büyük pop kültürü etkisine kıyasla kovada bir düşüş. Fotoğraf: Marvel Studios

WandaVision’ın yeni izleyiciler göre özellikle erişilebilir olmaması bir sinyâl değildir buna karşısında: Muhtemelen şimdiye değin yapılmış en popüler film serisinin bir parçası ve tarihteki en büyük film olan Avengers: Endgame’in ilk elden devamı. Çizgi roman filmleri ve şovları bundan böyle geleneksel çizgi roman izleyicileri olmayan yeni izleyicileri cezbetmeye çalışan minicik kişiler yok – artık popüler kültürler.

WandaVision’ın yeni bir kitleye hitap etmesi gerekmez; Halihazırda sahip olduğu eşi sanki görülmemiş büyüklükte bir kitle için istediği değin alışılmadık elde etmek ücretsiz, Disney’in izlemek için aylık Disney Plus aboneliklerine kaydolmasını umduğu bir kitle. (Aynısı The Falcon and the Winter Soldier, Loki, Hawkeye ve Ms. Marvel ve öteki bütün Marvel şovları hizmete gidenler için de geçerli.) Sonuçta, niçin müşterilere sadece bir kere dev bir gişe rekorları kıran 15 dolarlık bir film bileti satıyorsunuz. sonsuza değin ayda 8 ABD doları karşılığında yayınlama hizmetinize abone olmalarını sağlayabilir mi?

Gerçekte, Disney Plus’ın varlığı Disney’i WandaVision’ı yeni izleyiciler için daha geniş ışık halkası getirmeye özendirme ediyor.

Birisi Cuma günü WandaVision’ı açar ve Disney Plus’ta MCU’nun geri kalanında çalışırken rafa kaldırmaya karar verirse, Disney, WandaVision’ın kendisini izlediği kadar kazanır. Özet gösterisi olan Marvel Efsaneleri bile görüntülemek için bir Disney Plus aboneliği gerektirir ve her bölümü, WandaVision’ı daha kavramak için insanların izlemesi gereken bir film listesiyle (keza Disney Plus’ta yayınlanır) sona erdirir. Mandaloryalı Fotoğraf: Lucasfilm Ltd.

Bu, Disney’in daha önce Star Wars’ta büyük tesir yaratmak için kullandığını gördüğümüz bir strateji. The Mandalorian’ın ikinci sezonu, The Clone Wars ve Rebels gibi geçmiş Star Wars şovlarına büyük ölçüde bağlıydı. The Mandalorian, eski şovları hızlandıran hayranlar için üretim aşamasında olan getirileri sağlıyordu. Olmayan hayranlar, aniden bu abonelikleri sezon finalinin arkasında devam ettirmek için şahane bir neden buldular.

WandaVision, tüm hesaplara göre şimdiye kadarki en olağandışı Marvel girişlerinden biri.

(Bu başlık, Mart ayında takip edilecek olan gecikmiş ve daha fazla asıl akım olan The Falcon and the Winter Soldier’a gidiyor.) Marvel makinesinin katıksız ivmesi nedeniyle yeni hayranlara hitap etmesi gerekmiyor. Birkaç bölüm bununla beraber yeterince alışılmadık – ve yeterince kopuk olduğunu – insanların asıl filmlerden hala kendi başına gelebileceklerini gösteriyor.

Oysa Marvel’in ağırlama juggernaut’u böylece büyük ve istikrarlı ancak, Disney Plus’ı hangi şovun başlattığı kayda değer yok. Şirket çoktan izleyicileri kazandı. WandaVision’ın tek yapması gereken, onlara abone olmaları için bir niçin temin etmek.

Comments
To Top