Haber

WandaVision, Disney Plus’ta iki bölümle prömiyer yapacak

WandaVision, Disney Plus'ta iki bölümle prömiyer yapacak

WandaVision, Marvel Studios’un birincil büyük Disney Plus sürümüdür ve şov, aynı anda iki bölümün prömiyerini yaparak Disney’in tipik bölüm yayınlama yapısını atlatacak.

Şovun ilk iki bölümü 15 Ocak’ta birlikte, üçüncü bölümü ise 22 Ocak’ta bir hafta sonradan başlayacak. Normalde, Disney haftada sadece bir bölüm yayınlar. İstisnalar var: National Geographic şovları benzer anda daha fazla bölüm yayınladı. En önemlisi, The Mandalorian’ın ilk iki bölümü üç gün arayla yayınlandı, ama bunun nedeni Disney Plus’ın Salı günü yayınlanması ve Cuma günü yayınlanan yeni bölümleriydi.

Disney ve Marvel Stüdyoları niçin aynı anda iki birim yayınlıyor? Fikrim yok! Şirket bugün gönderilen basın açıklamasında bir niçin belirtmedi, oysa yapabileceğimiz birkaç tahmin var. Ağırlama keza Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) keza de Vision (Paul Bettany) üzerine odaklandığından, olur ya de her birinin bir eşleşmede daha iyi çalışan kendi bölümleri olabilir? Şovun diğer dizilerden biraz daha soyut olduğunu düşünürsek, ola ki Disney pilotun kafasını karıştıracağından ya da insanları şaşırtacağından endişe duyuyor, bu yüzden hayranların hemencecik oynaması için ikinci bir tane hazırlayın.

Disney’in bunu neden yaptığına bakılmaksızın, gerçek şu ki Marvel, 15 Ocak’ta insanlara yayınlama yapmaları için iki, yarım saatlik bölüm sağlayacak. Kalan yedi bölüm bundan daha sonra haftalık olarak yayınlanırsa, WandaVision 5 Mart’ta sona erecektir. Marvel Studio’nun bir sonraki şovu The Falcon and the Winter Soldier 19 Mart’ta, ardından Mayıs’ta Loki gösterilecek. Marvel Studios’un Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home’dan bu yandan 2019’daki birincil sinema yayını olan Black Widow’un 7 Mayıs’ta vizyona girmesi planlanıyor. Orada kalıp kalmayacağı (her şey kaç tiyatronun açık olduğuna ve insanların o tarihe değin toplu halde sinemalara dönüp dönmeyeceğine bağlıdır) derhal süresiz.

WandaVision için bütün bir özet aşağıdan okunabilir:

Bu süratli, alışılmış televizyon ile Marvel Sinematik Evreninin bir karışımıdır, Wanda Maximoff ve Vision – idealize edilmiş banliyö hayatları yaşayan güçlü varlıklar – her şeyin göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlar.

Comments
To Top