Haber

Vuzix yeni microLED akıllı gözlükler, gerçekten yüzünüze takmak isteyeceğiniz teknolojiye benziyor

Vuzix yeni microLED akıllı gözlükler, gerçekten yüzünüze takmak isteyeceğiniz teknolojiye benziyor

Giyilebilir teknoloji ve artırılmış realite sağlayıcısı Vuzix, bu sefer yeni bir gelişmeyle başka bir akıllı gözlük çiftiyle CES 2021’e geri döndü. Çinli Jade Bird Display ile yapılan ortaklık bir uçtan bir uca en yeni çift microLED teknolojisiyle güçlendirilmiştir. MicroLED ekranlar, son yıllarda OLED ekranlara yerinde alternatifler olarak ortaya çıktı ve çoğunlukla televizyon alanındaki gelişmeleri yönlendirdi.

yine de bu bağlamdaki teknoloji, ultra küçük ama zinde ekran projektörlerinin zeki gözlüğün her iki tarafına da takılmasına ihtimal tanıyor ve Vuzix’in takdirine tarafından, rahatça takabileceğiniz bir şeye epeyce yakın görünüyor jurnal olarak halka açık.

Vuzix’in dalga kılavuzu teknolojisi ve görüntüyü camın içine eşlemek için görüntü motoru optiği ile birleştiğinde sonuç, stereoskopik tek renkli veya renkli bir görüntüyü her iki merceğe de yansıtabilen güzel görünümlü bir cihazdır. yazılım gereksinimlerine yan olarak dağıtılmış piksel yoğunlukları ve çözünürlükleri.

Google Glass’a benzer şekilde, Vuzix’in akıllı gözlükleri, hakiki artırılmış gerçeklik cihazlarından daha artı uyarı ekranıdır ve bilgileri yansıtmak için tasarlanmıştır. eşleştirilmiş bir akıllı telefon. Image: Vuzix

Bu cihazda başka birkaç zil ve ıslık var. Vuzix, cihazın Wi-Fi ve isteğe bağlı LTE’nin yanı sıra stereo hoparlörler ve şamata önleyici mikrofonları destekleyeceğini söylüyor. Hem olasılıkla akıllı gözlüğün tabi taraflarını kullanarak asistan mobil uygulamaları kontrol etmek için Android ve iOS destekli hareket tabanlı dokunmatik kontroller de olacak. TechCrunch, Vuzix’in önceki 1.000 $ ‘lık Blade modelinden farklı olarak, bu yeni sürümün henüz resmi bir mahsul adı veya fiyatı bulunmadığını, oysa şirketin bir yaz çıkış tarihi hedeflediğini bildirdi.

Şüphesiz, bu yıl sanal CES’in doğası göz önüne alındığında, bu akıllı gözlükleri normalde gösteri alanında yaptığımız gibi deneyemedik, bu nedenle kalite hakkında pozitif bir şey söyleyemeyiz görüntü, çerçevelerin rahatlığı ya da tasarımı veya herhangi bir yazılım desteği. Ama Vuzix, alıcı pazarını Google Glass tarzı bir cihazla gerçekte hedeflemiyor, bu da ne dek iyi çalıştıklarına dair erken, uygulamalı bir intiba edinmeyi garanti ediyor.

Vuzix’in gözlükleri güzel görünüyor, fakat acilen bunları kendimiz için deneyemiyoruz

Vuzix’in hakiki artırılmış gerçeklikten çok teke tek ekranlar alanında olan zeki gözlükleri daha fazla işletmeyi hedefliyor Özellikle Intel, 2015 yılında New York merkezli Rochester şirketinin yüzde 30 hissesini satın aldıktan sonradan. İşyeri odaklı artırılmış realite ve sanal gerçeklik ürünlerine geçiş, alıcı odaklı kulaklıkların ve gözlüklerin yavaş benimsenmesi ve çoğunlukla hızlandı. alan için iPhone tarzı bir anı kolaylaştıracak temel teknolojide çığır açan gelişmelerin eksikliği.

böylece, Facebook sessizce pompalamaya devam ederken, bu gadget’lar öncelikle gördüklerinden beri Microsoft’un HoloLens’i, ikinci cins Google Glass’ı ve Magic Leap’in AR gözlükleri hakkında fazla az şey gördük ve duyduk Oculus’a para yatırdı ve hala etkin olarak VR ile uğraşan çok az sayıda büyük teknoloji şirketinden biri olarak kaldı.

Artırılmış hakikat ve sanal gerçeklik ürünlerine yönelik tüketici tepkisi, bir takım büyük isimlerin zeki tüketici gözlüklerinde elini denemesini engellemedi. Amazon o zamandan beri akıllı gözlük pazarına Echo Frames ile girdi ve Facebook keza Ray-Ban ile müşterek ilk çifti üstünde çalışıyor. bu arada, Apple’ın yakın gelecekte bir AR kulaklık veya bir çift zeki gözlük (veya her ikisini) piyasaya sürme planları civarda söylentiler dolaşmaya devam ediyor.

Comments
To Top