Haber

Volkswagen’in Passat’ın Yerini Alacak 700 KM Menzilli Elektrikli Otomobili ID.Vizzion, 2023’te Yola Çıkacak

Volkswagen'in Passat'ın Yerini Alacak 700 KM Menzilli Elektrikli Otomobili ID.Vizzion, 2023'te Yola Çıkacak

Elektrikli otomobillerin gördüğü ilgi ile birlikte üretimi de her geçen gün tez artıyor. Her ne kadar hala elektrikli otomobil dendiğinde akla ilk olarak Tesla gelse de, tüm dev üreticilerin bu konuda büyük bir değişim başlattığına daima birlikte tanık oluyoruz. 

Volkswagen de bu noktada ipin ucuna sıkı sıkıya sarılan otomobil üreticilerinden biri. 2023’e dek elektrikli araba satışında rekor seviyelere gelmek istediklerini bildiren şirket, ID.3, ID.4 ve ID.5 Coupe SUV’nin ardından son olarak ID.Vizzion konseptiyle karşımıza çıkmıştı. 

ID.Vizzion konseptinin imal versiyonunu, Automotive News Europe’da yer alan bir habere kadar Aero-B adı aşağıda geliştiriliyor. Volkswagen, bu yeni elektrikli aracını 2023’te yollara çıkarmaya hazırlanıyor.

700 km menzille gelecek:

ID.Vizzion Konsept Tasarım

ID.Vizzion, gelen birincil bilgilere kadar 700 km menzille gelecek ve seri yük istasyonlarında 10 dakikalık kısa bir şarjın arkasından 230 km baştan başa yol alabilecek. Volkswagen, aracın bu etkileyici menzile ulaşmasını karşılamak için ise 84 kWh’lik bir pil kullanmayı hedefliyor.

Aracın tasarımı, şimdiye dek karşımıza çıkan konsept araçlar ile benzer olacak. VW mühendislerinin tasarımı detaylandırırken özellikle maksimum aerodinamik verimlilik için çalıştığını biliyoruz. Bu tasarım anlayışının gelecekte göreceğimiz elektrikli araçların tümünde de başat olması muhtemel. Çünkü bu sayede araçların menzilleri de artırılıyor.

Avrupa’da Passat’ın yerini alması bekleniyor:

ID.Vizzion Sedan

Geçtiğimiz günlerde gelen bir haberle, Volkswagen’in ABD versiyonunun peşinde Avrupa’da da Passat üretimini durduracağını öğrenmiştik. Bu gelişmenin arkasından, 2023’te yollara çıkacak yeni elektrikli sedanın, bilhassa Avrupa’da Passat’ın yerini alacağı düşünülüyor.

Comments
To Top