Haber

Volkswagen ID.3, Şirketten Önce Türkiye’ye Getirildi: İşte Fiyatı

Volkswagen ID.3, Şirketten Önce Türkiye'ye Getirildi: İşte Fiyatı

Almanya merkezli araba devi Volkswagen’in bir süre önce duyurduğu elektrik motorlu arabulucu ID.3, üçüncü bir birey tarafından Türkiye’de satışa sunuldu. Çoğu süre tartışmalara niçin olan umulan sarı site üzerinden satışa sunulan aracın fiyatı, beklentilerin biraz daha üzerinde gibi görünüyor. Ancak bu fiyatın Volkswagen yok de aracı Türkiye’ye getiren kişi veya kişilerce belirlendiğini söylemek gerekiyor.

İkinci el otomobil satmak sitesindeki ilanda bulunan bilgilere kadar Türkiye’ye gelen ID.3, Türkiye plakası takılmış durumda ve sıfır. Beyaz renkli olan aracın fiyatı ise 580 bin TL olarak muhakkak durumda. Aracın Avrupa fiyatı ise 36 bin dolardan başlıyor. Üçüncü taraf satıcıların belirlediği fiyat, BMW Türkiye‘nin satışa sunduğu ayrıntılarıyla elektrikli motorlu i3 ile az daha aynı.

İşte Volkswagen’den önce Türkiye’ye getirilen ID.3’e ait ilan

Volkswagen

İlanda bulunan açıklamalara baktığımızda, araçla ilgili artı bir bilginin verilmediğini görüyoruz. Araç sahibi yalnızca, aracın navigasyon, anahtarsız çalıştırma, şerit peşine düşüp takip ve hız sabitleyici gibi sistemlere sahip olduğunu yazmış. Fakat en fazla merak edilen, Volkswagen ID.3’ün Türkiye’ye nasıl geldiği hususuna dair bir yorumlama yapılmıyor.

Volkswagen ID.3’ün üç öbür versiyonu bulunuyor. Bunlardan ilki 45 kW ile 330 kilometre menzil sunuyor. İkinci versiyon, 58 kW ile 420 kilometre menzil sunarken üçüncü versiyon ise 550 kilometre menzil sunuyor. Arabulucu Türkiye’ye getiren kişi ise bu aracın 200 at gücünde olup, 600 kilometre menzil sunduğunu ifade ediyor. Türkiye’de satışa sunulan ID.3’ün ilanını kendi gözünüzle bakmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top