Haber

Vizio’nun en son güncellemesi, TV’lerinin PS5 ve Xbox Series X’i yakalamasına yardımcı oluyor

Vizio’nun en son güncellemesi, TV’lerinin PS5 ve Xbox Series X’i yakalamasına yardımcı oluyor

Vizio’nun en son TV mahsul yazılımı güncellemesi, Nvidia RTX 3080 (ya da herhangi bir enerjik G-Sync ahenkli Nvidia GPU) ile PS5, Xbox Series X ya da PC’de oyun oynayan kişiler için özellik ve iyileştirmelerle doludur. şu anda şirketin OLED setlerinde ve 2021 P-Serisi Quantum X ve P-Series Quantum model koleksiyonunda sunuluyor – bunların hepsi HDMI 2.1 bağlantı noktalarına sahip.

Bunu platforma göre ayırarak, Vizio PlayStation 5 için güncellemenin “120 fps’de 4K tam bant genişliğini etkinleştirdiğini” bahis ediyor. PS5 demin doğal olarak değişken yenileme oranını desteklemiyor.

İçinde güçlü bir şey olan bir PC’niz varsa şart böyle değil Nvidia RTX 3080 gibi. Bu cihaz yazılımı, donanımınıza bağlandığında 120 Hz yenileme hızında 4K çözünürlüğe ve ayrıca 4K / 60 Hz hem de 4K / 120 Hz ayarları için istikrarsız yenileme hızı desteğine müsade verir. İkinci ekleme, PC’nizin saniyede karelerini aniden düşürmesi durumunda ekranın atladığını veya yırtıldığını ayrım etmemeniz gerektiği anlamına kazanç; ekran, onarım hızını otomatik olarak makinenizin o anda yapabileceklerine göre ölçeklendirir.

İlgili

The Vergecast’in HDMI temalı bölümünü dinlemelisiniz

Bu güncelleme, Xbox Series X sahipleri için de iyiye işarettir. şimdi 120 Hz yenileme hızında 4K çözünürlüğü destekleyen şüphesiz az miktardaki oyun içeriği için akıcı yenileme hızı desteğini geliştirir. gerçi gelecek için mükemmel bir haber.

Platforma özel notlar bir yandan, Vizio, aygıt yazılımı güncellemesinde bu TV’lere birkaç önemli ince ayar getirdi. Her bir HDMI bağlantı noktasına öbür IR kodları ekler, bunların HDMI-CEC ürünlerine kaydedilmesini kolaylaştırır. Vizio, HDMI’yı destekleyen AV alıcılarıyla uyumluluğu da geliştirdi. Şirket, altında inceleyebileceğiniz birkaç hayat kalitesi özelliği daha içeriyordu.

Vizio donanım yazılımı güncellemesi Vizio yaması için notları , P-Serisi Quantum X ve P-Series Quantum TV’ler. Resim: Vizio

Comments
To Top