Haber

Vivo X60’ın Samsung Exynos 1080 İşlemci ile Gelen İlk Telefon Olacağı Kesinleşti

Vivo X60'ın Samsung Exynos 1080 İşlemci ile Gelen İlk Telefon Olacağı Kesinleşti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, takriben bir ay önce 2021 model amiral gemisi telefonlarına kuvvet verecek yeni işlemcisi Exynos 1080’i duyurmuştu. İşlemci, bilhassa performans ve enerji verimliliği açısından uyarı çekerken derhal Vivo, bir süredir hakkında yazılıp çizilen yeni telefonları X60 ve X60 Pro’da Samsung’un yeni nesil işlemcisinin kullanılacağını doğruladı

Vivo’nun konuyla ilgili doğrulaması, paylaşılan bir posterle gerçekleşti. X60 için bir tanıtım görseli yayınlayan şirket, bu tanıtım görselinde Samsung Exynos 1080’e odaklandı. Vivo göre yapılan doğrulama, Exynos 1080’le çalışacak olan ilk akıllı telefonların X60 ve kardeş modelleri olacağını gözler önüne seriyor.

Vivo X60’ın Exynos 1080 ile geleceğini belirten tanıtım posteri

Vivo Exynos 1080

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre Exynos 1080, 5nm EUV FinFET üretim sürecinden geçti ve yeni işlemci 8nm LPP imal sürecinden geçen bir önceki nesil işlemciye tarafından yüzde 14 daha fazla performans sunacak. Ayrıca bu yüksek performansa rağmen enerji tüketiminin yüzde 30 kadar düştüğünü söyleyen Samsung, 2021 yılında tüketicileri memnun etmeyi başaracak gibi görünüyor.

Daha önce ortaya çıkan sızıntılarda, Vivo X60’ın üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını görmüştük. Bu kamera kurulumunda ise 48 MP çözünürlük sunacak bir başlıca kamera, 13 MP geniş açısal kamera ile 13 MP portre kamerası bizleri karşılayacağını biliyoruz. Hem bu kamera kurulumu, dahili gimbal teknolojisine sahip olacak. Böylece kullanıcılar, video kayıtlarında titreşimleri minimum oranda hissedecekler. Tüm bu ayrıntı, 29 Aralık’ta düzenlenecek olan etkinlikle netleşmiş olacak.

Comments
To Top