Haber

vivo, Telefonlarındaki Yerlilik Oranını Bu Yıl Bitmeden %40’a Çıkaracak

vivo, Telefonlarındaki Yerlilik Oranını Bu Yıl Bitmeden %40'a Çıkaracak

Bugüne değin ürettiği akıllı telefonlarıyla elde ettiği galibiyet tamamen en büyük 10 zeki telefon üreticisi arasına katılan vivo, bugün bambaşka bir haberle karşımıza geldi. Çin merkezli şirket, yeni bir habere kadar Hindistan’daki modellerinde yerlilik oranını önümüzdeki yıla değin manâlı oranda artırmayı hedefliyor.

vivo Hindistan’ın aldığı bu karar, Hindistan hükümetinin ithal vergisini artırma kararının gerisinde geldi. Hindistan hükümeti, anakartlar, paneller, dokunmatik ekranlar ve aksesuarların ithal vergilerini %10 oranında artırmıştı. Hükümet, bu artışı yerel üretimi güçlendirmek için yaptığını açıklamıştı.

Yerlilik oranı %40’a çıkarılacak:

vivo

vivo’nun Hindistan’daki aktüel yerlilik oranı hemen %15 civarında. Habere tarafından şirket, Noida tesisindeki yerlilik oranını yıl bitmeden %40’a çıkarmayı hedefliyor. Bununla birlik vivo, milli düzeyde pazar payının %28’ini kapladığını, çevrimdışı pazarda da hacim anlamında birinci marka olduğunu açıkladı.

International Bilgi Corporation’un yaptığı araştırma sonuçlarına kadar vivo, 2020’nin üçüncü çeyreğinde %27’lik bir pazar payına sahip olmayı başardı. Şirket, 9 milyon satışla listenin üçüncü sırasında yer aldı. vivo’nun en büyük rakiplerinden birisi olan Realme ise 8 milyon satışla vivo’nun bir gerisinde kaldı.

Başarılı zeki telefon üreticisi vivo, son olarak geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu vivo S7e 5G’yi tanıtmıştı. MediaTek’in Dimensity 720 yonga setini taşıyan akıllı telefon, 8 GB RAM ve 128 GB da depolama alanı sunuyordu. Zeki telefonun nasıl bir fiyat etiketiyle tip bulacağıysa şimdilik açıklanmadı.

Comments
To Top