Haber

Verimlilikleriyle Öne Çıkan Yakıt Cimrisi 9 Otomobil

Verimlilikleriyle Öne Çıkan Yakıt Cimrisi 9 Otomobil

Araba almaya karar verdiyseniz, bütçenizi belirlemiş bir şekilde satın alacağınız otomobili seçecekken aklınızın bir köşesinde yakacak probleminin yer etmesi çok doğal. Özellikle öğrencilerin ve yakıt parası yetiştiremeyeceğini düşünen insanların en büyük sorunu olan yakacak tüketimi konusu, araba satın alacak insanların canını birazcık sıkabiliyor ama yakıt tüketimini olabildiğince eksik karşılayan otomobiller, sizlerin imdadına koşuyor. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan, verimliliğiyle sizleri yakacak probleminden kurtaracak araçlara bir göz atalım. 

Renault Clio 1.5 dCi:

Renault Clio

Renault, hiç kuşkusuz yakacak tüketimi konusunda müşterilerini en fazla hoşnut bırakan şirketlerden biri. Son zamanlarda kendini verimli yakacak tüketimi konusunda geliştirmiş olan şirketin bugün bahsedeceğimiz modeli ise Clio. 4. nesil Renault Clio, ülkemizde de bir hayli artı kullanılan ve sevilen bir vasıta. Bunun nedeninin konumuzla da alakalı olduğunu söyleyebiliriz. 75 at zorlama üreten 1.5 litrelik dizel motora sahip Clio’nun en fazla sürati 168 km/saat ve büyük kasaba içinde sadece 4.3 litre yakıyor. Bu değerle de listemizde yer almaya adalet kazanıyor. 

Aracın sıradan yakacak tüketimi; 3.6 litre / 100 KM

Opel Corsa 1.3 CDTI:

Opel Corsa

Opel’in klasiklerinden olan ve ailenin en küçüğü olan Corsa ile listemize devam ediyoruz. Corsa’nın 1.3 litrelik CDTi dizel motoru, 190 Nm tork üretiyor ve 182 km/saat en fazla hıza ulaşıyor. Şehir içinde 100 kilometrede 3.4 litre gibi bir değerle listemize yaklaşık olarak yakıtı koklayarak giriyor diyebiliriz.  

Aracın ortalama yakacak tüketimi; 3,2 litre / 100 KM 

Dacia Sandero 1.5 dCi:

Dacia Sandero

Renault altyapısını kullanan Dacia Sandero, aynı Clio gibi 1,5 litrelik bir dizel motora sahip. 220 Nm tork üreten motoruyla araç 167 km/saat maksimum dakiklik değerini elde ediyor. Otomobil, şehir içinde 4.6 litre yakıt tüketimine sahip. Ayrı bir tarza ve birazcık daha geniş bir araca sahip edinmek isteyenler Dacia Sandero’yu tercih edebilirler. 

Aracın sıradan yakıt tüketimi; 4.0 litre / 100 KM 

Ford Focus 1.5 TDCi EcoBlue Trend X:

Ford Focus

Ford Focus modeli ilk olarak 1998’de ortaya çıkmıştı. O zamanlardan beri gelişimini sürdüren ve değişime uğrayan Focus’un en son meydana çıkan 2019 modeli ise yakıt kullanımı konusunda fazla cimri olarak karşımıza geliyor. 120 at baskı ve 300 Nm tork 1.5 litrelik motora sahip bu aracın en fazla sürati 200 km/saat. Bu değerlere sahip Focus’un şehir içi tüketimi ise yalnızca 3.9 litre. 

Aracın sıradan yakıt tüketimi; 3.4 litre / 100 KM 

Volkswagen Polo 1.6 TDI:

Volkswagen Polo

Volkswagen araçları, kalitesi ile kullanıcılarına her zaman mutluluk vermesinin yanında, keskin hatları ile sportif ve karizmatik bir dış tasarıma sahip oluyorlar. Polo modeli, bu görünüşünün yanında ayrıca bereketli yakıt tüketimi ile göze çarpıyor. Çoğunlukla öğrencilerin tercihi olan Polo, 1.6 litrelik motoruyla 95 beygir zorlama üretiyor ve 185 km/saat maksimum sürate sahip. Polo, şehir halkı içinde 4.4 litre yakıyor. 

Aracın sıradan yakacak tüketimi; 3.9 litre / 100 KM

Peugeot 208 1.6 HDI:

Peugeot 208

Fransız araba üreticisi Peugeot, 208 modeli ile kullanıcılarını yakıt konusunda üzmüyor. 1.6 litrelik dizel motora sahip araç, 240 Nm tork ve 92 at şiddet üretiyor. 183 km/saat sürate ulaşabilen bu araç, şehir içinde 4.3 litre gibi iyi bir değere sahip. 

Aracın ortalama yakacak tüketimi; 3.8 litre / 100 KM 

BMW 1 116d:

BMW 1

Yine gençlerin gözdesi olan bir başka otomobil markası BMW’nin bu listeye dahil olan otomobili, 1 serisinden 116d. 1.5 litre dizel bir motora sahip aracın yakacak tüketimi bir spor arabaya tarafından gayet iyi gözüküyor. 270 Nm tork ve 116 at güç üreten motorla araç, 200 km/saat hızlarına ulaşabiliyor. Sevilen model, şehir halkı içinde 100 kilometrede 4.6 litre gibi bir bedel ile listemizde yer alıyor. 

Aracın ortalama yakıt tüketimi; 3.9 litre / 100 KM 

Citroën C3 BlueHDI:

Citroën C3

Listemize yeniden bir Fransız otomobil üreticisi olan Citroën, C3 modeliyle giriyor. 1.6 litrelik, 233 Nm tork ve 75 beygir güç üreten motora sahip motor, 169 km/saat hızına ulaşabiliyor. Başlangıç&Stop özelliğine sahip aracın yakacak tüketimi kent içinde sadece 4.3 litre. 

Aracın ortalama yakıt tüketimi; 3.6 litre / 100 KM 

Skoda Fabia 1.4 TDI:

Skoda Fabia

Volkswagen Group aşağıda araç üreten Skoda, ülkemizde asgari Volkswagen dek sevilen bir araç diyebiliriz. Fabia modeli ile keza tasarımı keza de yakacak tüketimi ile uyarı çeken bir otomobil. 1.4 litrelik dizel motora sahip vasıta, 90 beygir zor üretiyor ve 181 km/saat hıza çıkabiliyor. Aracın şehir halkı içi 100 kilometrede harcadığı yakıt ise 4 litre.  

Aracın ortalama yakıt tüketimi; 3.6 litre / 100 KM

Eğer sizin de yakıt tasarrufu konusunda başarılı otomobil önerileriniz varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Comments
To Top