Haber

Vergecast: içerik denetiminde geçen haftayı kaydetme

Vergecast: içerik denetiminde geçen haftayı kaydetme

2021’in birincil Vergecast’i, bu ay The Verge’de en fazla düşündüğümüz konuya (ve olasılıkla öngörülebilir gelecek) odaklanıyor: İnternette içerik denetimi.

Verge’den Nilay Patel, Dieter Bohn, Normal Robertson ve Casey Newton, geçtiğimiz hafta Capitol isyanından bu yanlamasına harekete geçen sosyal ağ platformlarını anlatıyor: Trump, Twitter ve Facebook gibi sitelerden ve Parler adlı sosyal uygulamadan yasaklandı kullanım mağazalarından kaldırıldı.

Ekip hem bunun Big Tech için içerik moderasyonunun geleceği için ne kavrama geldiğini, İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Kısmını çevreleyen düzenlemeyi ve sosyal ağ platformları için rekabetin rolünü araştırıyor.

Bütün tartışmayı kulak vermek için burada ya da seçim ettiğiniz podcast oynatıcısında dinleyebilirsiniz.

Daha artı okuma:

2021 ve pandemi hala burada FDA, ABD sağlık durumu sağlayıcılarına COVID-19 aşı doz programını değiştirmemelerini söyledi Florida ilçeleri COVID-19 aşı randevuları planlamak için Eventbrite’ı kullanıyor Twitter, Trump Twitter’ı kalıcı olarak yasaklıyor Trump’ın yasağı aşma girişimlerini siliyor QAnon destekçileri, eski milli emniyet danışmanı Michael Flynn de dahil edinmek üzere, Twitter, Trump’ın ‘baskı riski’ oluşturduğunu söylediği videosunu çekiyor Facebook Trump’ı sonsuza dek yasaklıyor ‘YouTube, Trump’ı ve devam eden öteki kanalları cezalandıracağını söylüyor Seçim yalanlarını yaymak için YouTube, Capitol saldırısına hitap eden Trump videosunu kaldırıyor Capitol mafya saldırısı ardından Platformlar, Trump’a karşısında harekete geçiyor Reddit, şiddeti tahrik etmek için r / donaldtrump forumu yasaklıyor Twitch, Trump’ın hesabını belirsiz olarak devre dışı bırakıyor Big Tech, Capitol isyanından sonra siyasi harcamaları durduruyor: Faceboo k, Google, Microsoft ve Airbnb harcamaları duraklatıyor Shopify, Trump’ın kampanya mağazasını kapatıyor Google, şiddet çağrılarını teşvik etmek için Parler’ı Play Store’dan çekiyor Apple, Parler’ı App Store’dan kaldırıyor Parler CEO, avukatlarının bile onu terk ettiğini söylüyor Parler şimdilik gitti. Amazon, bazıları GPS verisi içeren Parler gönderilerini barındırmayı sona erdirdi, egemen bir araştırmacı göre arşivlendi Parler, Amazon’u internetten attığı için dava etti. Capitol sonrası deplatforming neden gerekliydi Trump’ın Twitter’dan yasağı, bütün yayınlarda nihai bağlantı çürümesi durumunu yaratıyor internet

The Vergecast

Teknoloji haberlerinde haftayı anlamanız gereken podcast Abone olun

Comments
To Top