Haber

Venmo, bazı ABD müşterileri için çek bozdurma özelliği ekler

Venmo, bazı ABD müşterileri için çek bozdurma özelliği ekler

Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, PayPal’a ait bankacılık uygulaması Venmo, ABD’deki “uygun” kullanıcılar için hem Android ayrıca de iOS uygulamaları için bir çek bozdurma özelliği başlatıyor. Çek Peşin Para Para Çekme, kullanıcıların bir çekin fotoğrafını çekmesine ve bir Venmo hesabına yatırmasına ihtimal tanır.

Şirket, fonları kullanılabilir ülkü getiren analiz sürecinin yalnızca birkaç saniye sürdüğünü, ancak bir takım durumlarda bir saat kadar sürebileceğini söylüyor. Ücretler çoğu çek depozitosu için geçerli olacaktır, fakat Venmo sınırlı bir süre için özendirme çeklerinin depozito ücretlerinden feragat etmektedir. PayPal’ın hizmet şartlarına tarafından klasik ücretleri, elle imzalanmış ücret bordrosu ve devlet çekleri için yüzde 5’lik bir çek bozdurma ücretini ve en az 5 $ ‘lık bir vergi karşılığında bordro veya evvelden basılmış imzalı devlet çeklerinden yüzde 1’lik ücretleri içerecektir.

Nakit Çek uygulamak için, bir Venmo müşterisinin hesabında aktif bir Venmo banka kartı veya aracısız mevduatın yanı sıra doğrulanmış bir e-posta adresine sahip olması gerekir. Bu nitelik hem konum servislerinin faal olmasını gerektirecektir. Venmo, First Century Bank ve Ingo Money ile ortaklık kurdu; bunlardan ikincisi PayPal uygulaması için çek bozdurma hizmetleri sunuyor.

Birçok bankanın zaten bir sürümüne sahip olduğu (genel olarak müşteriler için ödenti alınmadan) çek bozdurma özelliği, Venmo’nun bankacılık hizmetleri yelpazesini genişletmeye karşın son girişimidir. Ekim ayında, Venmo, herkes kendi benzersiz QR kodu ve RFID çipine sahip olan ve önceden seçilmiş kategoriler için ödüller yerine kullanıcının masraf alışkanlıklarına dayalı geri ödeme ödüllerine sahip ABD’deki “belirtilen müşteriler” için ilk kredi kartını piyasaya sürdü.

Ve belli başlı şirket PayPal Ekim ayında ilk önce kripto para birimlerini desteklemeye başlayacağını duyurdu ve bu sene Venmo’da kripto para birimleri sunmayı planlıyor.

Comments
To Top