Haber

Uyku Sorunu Yaşayan Bebeklerin Uyumalarını Sağlayacak 6 Müzik

Uyku Sorunu Yaşayan Bebeklerin Uyumalarını Sağlayacak 6 Müzik

Her ne kadar çocuk büyütmek bir insanın yaşayabileceği en hoş tecrübelerden biri olsa da zorlukları da bulunuyor. Bebekler, ebeveynliğin ilk dönemlerinde uyku konusunda bütün bir ömür törpüsü olabiliyorlar. Ancak bebeğinizi kolayca uyutabileceğiniz ve uyku düzeni oluşturabileceğiniz bir yöntem var: Müzik.

Z kuşağından önceki neslin yaklaşık olarak tamamı ninniler ile büyümüştür. Günümüzde ninniler eskisi değin sık olmasa da bebek uyutan müzikler hâlâ mevcut. Sizler için hazırladığımız indirme işlemi yapmadan iki dakikada bebek uyutabileceğiniz 6 adet bebek uyutan müzik ve ekstradan çalma listesi listemize gelin beraber göz atalım.

Bebek uyutma müzikleri:

Pillow Song Pans Labyrinth Bedtime Lullaby Fisher Price Mozart Lullaby Sleeping Baby

Pillow Song

Vakit: 45 dakika 42 saniye Dil: Yok, enstrumental.

Bebeğinizi uyuşturmak için çoğu süre tutup sallar ve uyumadığı zamanlarda sakinleştirmek için anne sütü veya biberon kullanıyorsanız koşul birazcık tedirgin diyebiliriz. Bu ritüelleri aralıksız gerçekleştirerek bebeğinizi alıştırdıysanız kendi başına uyuması fazla baskı olacaktır. Bu noktada bebek uyutan müzik listemize Pillow Song ile başlıyoruz.

Pans Labyrinth

Süre: 15 dakika 14 saniye Dil: Değil, enstrumental.

Pan’ın Labirenti filminden bire parça olan bu şarkıda bebek uyutan sakin, hoş ve yavaş bir melodi bulunuyor. Müziğin sözsüz olması da uyuması açısından büyük bir artı sağlıyor.

Bedtime Lullaby

Zaman: 20 dakika 58 saniye Dil: Sözsüz

Ksilofon tonlarıyla bebeğinizi en ince ayrıntısına kadar mayıştırarak kolayca uyutabileceğiniz Bedtime Lullaby şarkısı, 20 dakika uzunlukta fakat bebeğinizin ilk 10 dk’da gözlerinin kapanması çok mümkün.

Fisher Price

Zaman: 13 dakika 8 saniye Dil: Sözsüz

Bebeğinizi gün içinde mükemmel bir şekilde uyutup geceleri uyutamıyorsanız diğer taraftan Fisher Price bebek uyutma müziğini deneyin deriz.

Mozart Lullaby

Vakit: 1 saat Dil: Sözsüz

Tam tamına 1 saatlik bir ninni olan Mozart’ın ninnisi, yumuşak piyano tonlarıyla bebeğinizi zahmetsizce uykuya daldırabilirsiniz.

Sleeping Baby

Süre: 1 saat Dil: Sözsüz

Başka bir 1 saatlik bebek uyutan müzik olan Sleeping Baby şarkısı, sözsüz ve sakin olmasıyla bebeğinizin uykuya dalmasını kolaylaştırıyor.

Bonus: The Secret to Geting Your Baby to Sleep (Spotify)

spotify çalma listesi

Toplam vakit: 31 dakika Dil: İngilizce

Müzisyen ebeveynler tarafından oluşturulan ve Spotify üstünde bulunan bu çalma listesi, bebeğinizi en iyi şekilde uyutabilmenizi sağlayan 7 adet ağırbaşlı müziği içeriyor. Türkçesi ‘Bebeğinizi Uyutmanın Sırrı’ olan çalma listesi yarım saatlik toplam parça süresiyle çocuğunuzu uyutma garantisi veriyor diyebiliriz.

Bonus 2: Riolist Bebek Uyutma (Spotify)

bebek uyutmalık listeler

Toplam süre: 2 saat 29 dakika Dil: Başlıca İngilizce

Spotify’da yer alan Riolist bebek uyutma çalma listesi, tam 2 saat 29 dakika uzunluğunda. Çalma listesinde çoğunlukla İngilizce, yer yer İspanyolca gibi başka dillerde de yatıştırıcı ve rahat verici müzikler bulunuyor. Yalnızca bebeğiniz değil kendiniz de uyuklamak için bu listeyi dinleyebilirsiniz.

Bonus 3: Bebekler İçin Doğa Sesleri

bebekler için doğa sesleri

Toplam süre: 41 dakika Dil: Sözsüz

Bebeğinizi ninnilerden ziyade huzurlu bir nehir sesi, çıt çıt cama çarpan yağmur sesi, kuş cıvıldaması sesi gibi doğa sesleriyle uyutmak istiyorsanız, Spotify’daki Bebekler İçin Doğa Sesleri çalma listesi buna fazla uygun.

Bonus 4: bebek uyutmalık

Toplam vakit: 41 dakika Dil: Türkçe

Türkçe bebek uyutan müzik listesi arıyorsanız, Spotify’daki ‘bebek uyutmalık’ listesi bütün size göre. Türkçe ninniler ve şarkılar ile bebeğinizi rahatça uyutabilirsiniz.

Bu Vesile Ile zorlanmadan bebeğinizi uyutabileceğiniz en iyi bebek uyutma müzik ve çalma listelerini listelediğimiz içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Hem resmi Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

Comments
To Top