Haber

Uygulama tabanlı bankacılık hizmeti Simple kapatılıyor

Uygulama tabanlı bankacılık hizmeti Simple kapatılıyor

Başlıca şirketin Perşembe günü müşterilere gönderdiği bir e-posta ile sadece çevrimiçi banka Simple’ın kapatılacağını duyurdu. Simple’ı 2014 yılında 117 milyon dolara satın bölge BBVA USA, Simple müşterilerini BBVA hesaplarına geçireceğini söyledi, oysa değişikliğin ne zaman gerçekleşeceği hakkında veri vermedi. BBVA USA, Kasım ayında Pittsburgh merkezli PNC Bank kadar satın alındı.

The Verge ile birçok kişinin paylaştığı e-postada BBVA, Simple’ı kapatma kararının stratejik bir karar olduğunu ve müşterilerin derhal herhangi bir operasyon yapması gerekmediğini söyledi.

Simple’da hesaplarınız üstünde hemen bir tesir yaratmaz ve şimdi yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Depozitolarınız zaten BBVA USA’da muhafaza edildiğinden, geçerli limitlere kadar orada FDIC sigortalı hesaplarda kalacaktır. Gelecekte, Simple hesabınız sadece BBVA USA göre sunulan hizmetler haline gelecektir, oysa o zamana dek hesabınıza ve paranıza Simple uygulaması aracılığıyla veya Simple.com’da çevrimiçi olarak erişmeye devam edebilirsiniz.

Müşterilere verilen nota göre, özendirme ödemeleri ve diğer aracısız mevduatlar etkilenmeyecek. Şirket, “Sürekli transparan ve açık iletişim sağlayacağız, bu nedenle her adımda ne bekleyeceğinizi bileceksiniz” diye yazdı. E-postalara tarafından, gelecekte daha fazla teferruat gelecek.

BBVA’nın satın alınması esnasında Simple’ın yaklaşık 100.000 kullanıcısı vardı. Simple, 2010’da piyasaya sürüldüğünde, yalnızca çevrimiçi olan, basitleştirilmiş Simple’ın taahhüt ettiği deneyime alaka duyan 125.000 kişiden oluşan bir bekleme listesi oluşturdu. Google Cüzdan 2016’da kapandığında, Google mümkün bir başkalaşım olarak Simple’ı önerdi.

BBVA Perşembe günü yaptığı açıklamada, “bir takım değişiklikleri hızlandırırken diğerlerinde çalışmayı durdurduğu” için PNC satın almasının bir parçası olarak Simple’ı kapattığını söyledi. Şirket, satın alma işlemi tamamlandığında eski Simple müşterilerinin PNC müşterisi olacağını söyledi.

Comments
To Top