Haber

Ünlü Yönetmen Christopher Nolan: HBO Max, Dünyanın En Kötü Akış Platformu

Ünlü Yönetmen Christopher Nolan: HBO Max, Dünyanın En Kötü Akış Platformu

WarnerMedia, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamayla sinemaseverleri sevindiren bir haber verdi. Yetkililer göre yapılan açıklamalara kadar yayınlama şirketi, 2021 yılında çıkacak olan tüm filmleri sinema salonlarıyla birlikte HBO Max’te yayınlayacaktı. İşte sinemaseverleri hoşnut eden bu durum, Tenet filminin yönetmeni Christopher Nolan‘ı aşırı derecede rahatsız etmiş gibi görünüyor.

Nolan yaptığı talimatlar ile dünyanın en büyük film stüdyosu için çalıştıklarını düşünen yapımcı ve oyuncuların, bir sabah uyandıklarında dünyanın en fena çevrimiçi dizi ve film platformu için çalıştıklarını öğrendiklerini söyledi. Yalnızca bu sert açıklamayla da yetinmeyen ünlü yönetmen, Warner Bros.’a da sert çıktı.

“Ne kaybettiklerinin farkında değiller”

HBO Max

Christopher Nolan’a göre alınan bu kararın sebebi emin bile yok. Bundan Başka WarnerMedia, bu karardan ekonomik anlamda da hiçbir üstünlük elde etmeyecek. Warner Bros.’un bir filmi hem sinemalara keza de evlere ulaştırabilmek için fantastik bir güce sahip olduğunu söyleyen yönetmen, şirketin ne kaybettiğinin haberdar bile olmadığını ifade ediyor.

bu vesileyle, Christopher Nolan, Warner Bros. için kritik bir önem arz ediyor. Çünkü bu yönetmen, 2005 yılından beri Warner Bros. için çalışıp, dünyanın en fazla izlenen bazı filmlerinin altına imza attı. İşte bu uzun soluklu ilişki, WarnerMedia’nın son kararının ardındaki sarsılacak gibi görünüyor. Ama eylül ayı verilerine kadar 73 milyon abonesi olan HBO Max’in, Nolan’ı neden bu dek eleştirdiğini kavramak pek de mümkün değil.

Comments
To Top