Haber

Ünlü Rapçi Lil Pump Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Ünlü Rapçi Lil Pump Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Sanatçıların ve internet ünlülerinin kendi kitleleriyle etkileşime dinmek için kendi kripto paralarını çıkarmaları, gitgide artarak popülerleşecek bir hareket gibi görünüyor. Rapçi Lil Yatchy’nin peşinde Lil Pump da Fyooz platformu ile kendi blockchain tabanlı parasını çıkarmaya hazırlanıyor.

Zürih merkezli bir platform olan Fyooz, temelde sanatçıların ve kendi kitlesi yer alan internet ünlülerinin hayran etkileşimlerinden gelir sağlamalarına ihtimal veren bir platform. Platformda kişiler kendi paralarını çıkarıp bu paraların kullanıldığı alanlar yaratarak para kazanıyorlar.

Lil Pump & Lil Yatchy

Platformun kurucu ortaklarından olan Remo Prinz, platformun amacını “COVID-19’dan nedeniyle uygulanan karantinaların endüstriye vurduğu darbe göz önüne alındığında sanatçıların ve hayranların yeni bir etkileşim yöntemi bulmalarına hiç bu dek gereklilik duyulmamıştı. Bu sanal paralar, sanatçıların ve diğer şahsiyetlerin hayran etkileşiminden para kazanmalarının bir yoludur” biçiminde açıklıyor.

PumpCoin, 2021’de satışa çıkacak:

PumpCoin

Meşhur rapçi Lil Pump da bu akıma dahil olanlardan biri oldu ve PumpCoin adı bahşedilen ürünün 2021’de satışa çıkarmaya hazırlanıyor. PumpCoin sahipleri, Lil Pump ile birlikte oyun oynama gibi özel etkinliklere katılma şansına sahip olacak.

Geçtiğimiz haftalarda da Lil Yatchy, YATCHY isimli parasını çıkarmış ve bu blockchain tabanlı kripto para satışlarından 375 bin dolar elde edilmişti. 25 bin kripto paranınn satışı 21 dakikada tamamlanmıştı. Hayranlar bu paraları kullanarak Lil Yatchy’nin eşyalarının olduğu kutulara sahip olabiliyor ve meşhur rapçi ile görüntülü sohbet edebiliyor.

Fyooz’da para satışları yalnızca ABD haricen yapılabiliyor, ABD’li ‘yatırımcılar’ bu paralardan satın alamıyor. Fyooz platformuna ilginin önümüzdeki dönemde giderek artması bekleniyor. 

Comments
To Top